Znów będzie można pojechać pociągiem za granicę

Fot. intercity.pl

PKP Intercity wznawia kursowanie pociągów międzynarodowych od 22 czerwca. Najpierw będzie można pojechać do Berlina.

„PKP Intercity ma przygotowany plan sukcesywnego przywracania relacji międzynarodowych. Pierwsze pociągi w kierunku Berlina zaczną kursować 22 czerwca. Tego dnia wyruszy do stolicy Niemiec nowe, codzienne połączenie – EIC Wisła z Warszawy Wschodniej” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Polska otwiera granice. To ratunek dla upadającej turystyki

EIC Wisła ruszy ze stacji początkowej o godz. 6:29 i dotrze do stacji Berlin Hauptbahnhof o godz. 12:16. Pociąg w kierunku Polski odjedzie z głównego dworca stolicy Niemiec o godz. 15:43, docierając do stacji Warszawa Wschodnia o godzinie 21:21.

Do Berlina będzie można dojechać także z Warszawy składem EIC Sprewa, a od 25 czerwca z Warszawy do Berlina będzie kursował pociąg EIC Odra, natomiast od 26 czerwca z Berlina do Gdyni pojedzie IC Gedania.

W następnej kolejności będą otwierane połączenia kolejowe z Czechami, Austrią, Węgrami i Słowacją. Od 22 czerwca ruszą składy z Warszawy do Wiednia: EIC Polonia oraz EIC Sobieski. Tego samego dnia zacznie kursować skład IC Silesia ze stolicy do Ostrawy oraz IC Cracovia z Pragi do Krakowa. Z Wiednia do Katowic będzie można podróżować pociągiem IC Moravia, a z Grazu do Przemyśla pociągiem IC Porta Moravica. Połączenie czeskiej Ostrawy z Przemyślem zapewni TLK Galicja.

WARTO: Bruksela zachęca: Otwórzmy unijne granice 1 lipca

Od piątku 12 czerwca sukcesywnie jest udostępniana sprzedaż biletów na pociągi międzynarodowe. Na te połączenia obowiązują limitowane oferty promocyjne już od 9,90 euro.

PKP Intercity przypomina pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad ostrożności obejmujących m.in. zasłanianie ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży, a także częste mycie rąk.

Przewoźnik zapewnia, że wszystkie składy są regularnie dezynfekowane i czyszczone. Na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, stacji postojowej, z której wyprawianych jest najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są wszystkie kluczowe miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami i toalety – informuje PKP Intercity w komunikacie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rekordowy ruch na lotnisku we Wrocławiu

W czerwcu na wrocławskim lotnisku zarówno tanie linie lotnicze, jak i przewoźnicy sieciowi odnotowali ...

Booking.com wie czego trzeba turystom w 2019 roku

Autentyzm odwiedzanych miejsc, otwartość na inne kultury, poszanowanie dla środowiska naturalnego i praw ludzi, ...

Tunezję odwiedziło 5,5 miliona turystów

Stworzyliśmy system zabezpieczeń na granicy z Libią, wzmocniliśmy kontrole na drogach, lotniskach i plażach, ...

Zawodowy prezes postawił agentów na nogi

693 tysiące dolarów wyniosła w 2016 roku nadwyżka w przychodach Amerykańskiego Stowarzyszenia Doradców Turystycznych. ...

Betlej: Itaka lekko podnosi ceny

Coraz wyraźniej nad biurami podróży zbierają się czarne chmury. Nominalne płace Polaków wzrosły w ...

Wnukowo już oficjalnie lotniskiem Tupolewa

Międzynarodowe lotnisko Wnukowo w Moskwie przyjęło imię Andrieja Nikołajewicza Tupolewa – radzieckiego generała i ...