Znów będzie można pojechać pociągiem za granicę

Fot. intercity.pl

PKP Intercity wznawia kursowanie pociągów międzynarodowych od 22 czerwca. Najpierw będzie można pojechać do Berlina.

„PKP Intercity ma przygotowany plan sukcesywnego przywracania relacji międzynarodowych. Pierwsze pociągi w kierunku Berlina zaczną kursować 22 czerwca. Tego dnia wyruszy do stolicy Niemiec nowe, codzienne połączenie – EIC Wisła z Warszawy Wschodniej” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Polska otwiera granice. To ratunek dla upadającej turystyki

EIC Wisła ruszy ze stacji początkowej o godz. 6:29 i dotrze do stacji Berlin Hauptbahnhof o godz. 12:16. Pociąg w kierunku Polski odjedzie z głównego dworca stolicy Niemiec o godz. 15:43, docierając do stacji Warszawa Wschodnia o godzinie 21:21.

Do Berlina będzie można dojechać także z Warszawy składem EIC Sprewa, a od 25 czerwca z Warszawy do Berlina będzie kursował pociąg EIC Odra, natomiast od 26 czerwca z Berlina do Gdyni pojedzie IC Gedania.

W następnej kolejności będą otwierane połączenia kolejowe z Czechami, Austrią, Węgrami i Słowacją. Od 22 czerwca ruszą składy z Warszawy do Wiednia: EIC Polonia oraz EIC Sobieski. Tego samego dnia zacznie kursować skład IC Silesia ze stolicy do Ostrawy oraz IC Cracovia z Pragi do Krakowa. Z Wiednia do Katowic będzie można podróżować pociągiem IC Moravia, a z Grazu do Przemyśla pociągiem IC Porta Moravica. Połączenie czeskiej Ostrawy z Przemyślem zapewni TLK Galicja.

WARTO: Bruksela zachęca: Otwórzmy unijne granice 1 lipca

Od piątku 12 czerwca sukcesywnie jest udostępniana sprzedaż biletów na pociągi międzynarodowe. Na te połączenia obowiązują limitowane oferty promocyjne już od 9,90 euro.

PKP Intercity przypomina pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad ostrożności obejmujących m.in. zasłanianie ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży, a także częste mycie rąk.

Przewoźnik zapewnia, że wszystkie składy są regularnie dezynfekowane i czyszczone. Na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, stacji postojowej, z której wyprawianych jest najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są wszystkie kluczowe miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami i toalety – informuje PKP Intercity w komunikacie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko Chopina z systemem usprawniającym obsługę lotów

Uruchomiony dziś na Lotnisku Chopina system A-CDM zwiększa punktualność lotów i komfort podróży pasażerów, ...

Do Dubaju i przez Dubaj tylko z testem na covid-19

Od 1 sierpnia podróżni udający się do Dubaju lub przesiadający się na tamtejszym lotnisku ...

Zurych wraca do rozkładu lotów z Wrocławia

Z wrocławskiego lotniska samoloty znów polecą do Zurychu. Przewiduje to zimowy rozkład lotów. Połączenie ...

Plaże pełne przeszkód dla niepełnosprawnych

Stragany rozmieszczone na chodnikach, kosze na śmieci w dziwnych miejscach – takie i inne ...

Agenci! Zabezpieczcie się przed skutkami ustawy

Agenci muszą się zabezpieczyć na wypadek, gdyby touroperatorzy nie przygotowali informacji, które w świetle ...

Płoną zbocza Wezuwiusza

Od kilku dni na południu Włoch płoną lasy. Krytyczna sytuacja panuje na zboczach Wezuwiusza, ...