Koniec horroru z płaczącymi dziećmi w samolotach

Japan Airlines wyciąga rękę do tych, dla których płaczące dziecko w pobliżu to koszmar. A przy tym dba o to, by nie ucierpiało żadne dziecko.

Japan Airlines wyszły naprzeciw potrzebom pasażerów, którzy nie są w stanie wytrzymać płaczących maluchów i w bardzo prosty sposób umożliwiły rezerwowanie miejsc z dala od małych dzieci. Zauważył to jeden z pasażerów i podzielił się tym na Twitterze.

Rezerwując miejsce pasażer może zobaczyć ikonki oznaczające, że na danym miejscu ma siedzieć dziecko do drugiego roku życia. Pozwala to na wybranie miejsca odpowiednio daleko od berbecia. Rozwiązanie Japan Airlines działa dzięki temu, że miejsca dzieci wskazywane są przez opiekunów przy rezerwacji. Przewoźnik nie gwarantuje jednak, że rozwiązanie zadziała za każdym razem. Jak informuje „The Guardian”, ikonka oznaczająca dziecko nie pojawi się gdy rezerwacji dokona osoba trzecia lub miejsce dziecka będzie rezerwowane w ramach biletu grupowego (np. poprzez biuro podróży). Nie zadziała to także w sytuacji, w której w ostatniej chwili dokonana zostanie zmiana samolotu na inny.

Opinie pasażerów o pomyśle Japan Airlines są podzielone. Część chwali rozwiązanie za to, że zwiększa szanse na spokojną podróż i podpowiada konkurencji japońskich linii, by poszły śladem przewoźnika z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ale są również pasażerowie, którzy krytykują przewoźnika za brak empatii, a osobom cierpiącym w pobliżu dzieci doradzają używanie słuchawek.

Problem płaczących dzieci w samolotach jest jednak dla wielu osób poważny. Każdy, kto kiedykolwiek był w takiej sytuacji doskonale wie, że jest to trudne do wytrzymania (także dla małego człowieka, który płaczem komunikuje, że sytuacja jest dla niego stresująca) i nie zawsze personel pokładowy może przesadzić osobę, której ciężko wytrzymać w pobliżu płaczącego malucha. Rozwiązanie japońskiego przewoźnika, choć niedoskonałe, ma szansę zwiększyć komfort podróży zarówno tych, którzy nie są w stanie wytrzymać płaczu dzieci, jak i opiekunów dzieci, którzy będą w mniejszym stopniu narażeni na niemiłe słowa ze strony współpasażerów.

Mogą Ci się również spodobać

Portugalia, Szwecja i Kanada najlepsze dla turystów z grupy LGBT

Portugalia, Szwecja i Kanada zajęły pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu krajów najbardziej przyjaznych dla ...

FlixBus przejął Eurolines i isilines

FlixBus i Grupa Transdev osiągnęły porozumienie w sprawie zakupu przez FlixBusa dwóch spółek oferujących ...

LOT nagrodzony przez pasażerów i branżę lotniczą

Wizz Air, LOT, Lufthansa, Small Planet Airlines i Singapore Airlines to zwycięzcy 13. plebiscytu ...

Szpikowski: Czekając na CPK rozwiniemy Lotnisko Chopina

– Podejmiemy rozbudowę Lotniska Chopina, ale już tylko w ramach konkretnej funkcji lotniska przesiadkowego ...

W Gliwicach stanęło miasto z piernika

W gliwickim Kolejkowie, które na co dzień prezentuje największą w Polsce wystawę makiet kolejowych, ...