LOT otworzy połączenia z Waszyngtonem

Fot. materiały prasowe

2 czerwca poleci pierwszy samolot LOT-u z Warszawy do Waszyngtonu. Będzie to dziesiąte połączenie przewoźnika łączące Polskę ze Stanami Zjednoczonymi.

Rejsy do stolicy USA będą realizowane trzy razy w tygodniu – we wtorki, piątki i niedziele (dni wylotu z obu miast). Pokonanie siedmiu tysięcy kilometrów zajmie dreamlinerowi nieco ponad dziewięć godzin.

CZYTAJ TEŻ: LOT będzie więcej latał z Krakowa do USA

– Od dawna planowaliśmy te loty. Podczas analiz biznesowych atutem był nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia – zapewnia cytowany w komunikacie przewoźnika prezes LOT-u Rafał Milczarski. – Ponadto Europa Środkowa i Wschodnia nie mają tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu. Nowe połączenia do USA są trzonem naszej strategii i na pewno ogłaszając teraz loty do Waszyngtonu, nie mówimy ostatniego słowa. Nie bez znaczenia dla naszej decyzji o ogłoszeniu w tym roku kolejnego połączenia z USA jest też fakt, że 11 listopada Polska została włączona do Programu Ruchu Bezwizowego – dodaje.

Osoby posiadające wizę mogą dalej podróżować do USA na podstawie wizy B1/B2 do czasu jej wygaśnięcia – czytamy dalej w komunikacie. Podróżni, którzy nie mają jeszcze wizy, mogą teraz ubiegać się online o możliwość wjazdu do USA poprzez Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) pod adresem: esta.cbp.dhs.gov. Autoryzacja ESTA kosztuje 14 dol., jest ważna przez dwa lata, a proces jej uzyskania jest bardzo sprawny. W przypadku pozytywnej weryfikacji udzielana jest w ciągu maksymalnie 72 godz. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ambasady pod adresem: pl.usembassy.gov.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dubaj stracił 3 miliony pasażerów

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju, największe na świecie pod względem liczby międzynarodowych podróżnych, odprawiło w ...

Wyszukiwarka wycieczek Qtravel.pl łączy siły z Kayak.pl

Kontekstowa wyszukiwarka ofert turystycznych Qtravel.pl rozpoczyna współpracę z porównywarką ofert turystycznych Kayak.pl. Dzięki temu ...

Orbis przejmuje dwa hotele w Rumunii

Orbis podpisał umowę o zarządzanie dwoma hotelami w rumuńskim porcie Galati. Po modernizacji, która ...

UOKiK sprawdza, ile kosztuje woda mineralna na lotniskach

Pasażerowie skarżą się, że woda mineralna na lotniskach jest bardzo droga. UOKiK sprawdza więc, ...

W Airbnb noclegi, wycieczki i przeloty

Krótko po uruchomieniu serwisu Trips, oferującego wycieczki i lokalne atrakcje, Airbnb rozpoczyna prace nad ...

Ryanair zapowiada ekspansję we Francji

Ryanair chce tworzyć we Francji bazy i podwoić liczbę pasażerów. Jako rewolucyjną prasa francuska ...