LOT otworzy połączenia z Waszyngtonem

Fot. materiały prasowe

2 czerwca poleci pierwszy samolot LOT-u z Warszawy do Waszyngtonu. Będzie to dziesiąte połączenie przewoźnika łączące Polskę ze Stanami Zjednoczonymi.

Rejsy do stolicy USA będą realizowane trzy razy w tygodniu – we wtorki, piątki i niedziele (dni wylotu z obu miast). Pokonanie siedmiu tysięcy kilometrów zajmie dreamlinerowi nieco ponad dziewięć godzin.

CZYTAJ TEŻ: LOT będzie więcej latał z Krakowa do USA

– Od dawna planowaliśmy te loty. Podczas analiz biznesowych atutem był nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia – zapewnia cytowany w komunikacie przewoźnika prezes LOT-u Rafał Milczarski. – Ponadto Europa Środkowa i Wschodnia nie mają tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu. Nowe połączenia do USA są trzonem naszej strategii i na pewno ogłaszając teraz loty do Waszyngtonu, nie mówimy ostatniego słowa. Nie bez znaczenia dla naszej decyzji o ogłoszeniu w tym roku kolejnego połączenia z USA jest też fakt, że 11 listopada Polska została włączona do Programu Ruchu Bezwizowego – dodaje.

Osoby posiadające wizę mogą dalej podróżować do USA na podstawie wizy B1/B2 do czasu jej wygaśnięcia – czytamy dalej w komunikacie. Podróżni, którzy nie mają jeszcze wizy, mogą teraz ubiegać się online o możliwość wjazdu do USA poprzez Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) pod adresem: esta.cbp.dhs.gov. Autoryzacja ESTA kosztuje 14 dol., jest ważna przez dwa lata, a proces jej uzyskania jest bardzo sprawny. W przypadku pozytywnej weryfikacji udzielana jest w ciągu maksymalnie 72 godz. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ambasady pod adresem: pl.usembassy.gov.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kompas Wakacyjny 2017: Bałkany ze wskazaniem na Neckermanna

Hotel Iberostar Bellevue z Czarnogóry wygrał w „bałkańskiej” kategorii konkursu Kompas Wakacyjny 2017. Agenci ...

Są nowi chętni na Condora

Sprzedaż Condora Polsce nie powiodła się, ale pojawili się nowi zainteresowani. Tym razem z ...

Piramidy bez handlarzy i wielbłądów

23 miliony dolarów będzie kosztowała modernizacja terenu wokół wielkich piramid pod Kairem. Prócz wielkiego ...

Małopolskie uzdrowiska odmłodnieją za unijne pieniądze

Ponad 39 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył zarząd województwa małopolskiego na dofinansowania ...

TUIfly powiększa flotę i leci na Karaiby

W następnym sezonie zimowym TUIfly poleci z Düsseldorfu do Dominikany i Meksyku. Prezes niemieckiego ...

IGHP: Potrzebny zakaz wąskich klauzul od pośredników

W przypadku portali rezerwacyjnych, Hotrec postuluje pójście w ślady Niemiec, Francji i Austrii, które ...