Lufthansa rezygnuje ze współpracy z Condorem

Fot. Bloomberg

Lufthansa przez miesiąc zastanawiała się, czy po przejęciu linii czarterowej Condor przez Polską Grupę Lotniczą, nadal dowozić jej pasażerów. Nie przedłużymy umowy z Condorem – zapowiedział prezes Lufthansy Harry Hohmeister.

Condor i PGL podpisały umowę 24 stycznia. — Nie zamierzamy natychmiast zrywać kontraktów. Ale kiedy już wygasną, nie będziemy ich przedłużać — mówi Hohmeister. – Oczywiście chodzi tu także o naszych pasażerów, nie możemy ich ot tak zostawić — dodał.

Dotychczas Lufthansa dowoziła z niemieckich lotnisk Condorowi pasażerów do Frankfurtu nad Menem, Monachium i Duesseldorfu, skąd startowały maszyny dalekiego zasięgu czarterowego przewoźnika. Umowa była obopólnie korzystna, ponieważ Lufthansa w ten sposób zapełniała sobie rejsy na wewnętrznych trasach niemieckich.

CZYTAJ TEŻ: Polska bliżej przejęcia Condora

Lufthansa wiosną 2019 rozważała nawet przejęcie Condora, ale ostatecznie zrezygnowała z tego, obawiając się zarzutów o zdominowanie rynku niemieckiego, zwłaszcza po tym jak przejęła część pasażerów, slotów i floty Air Berlina, który zbankrutował w październiku 2017 roku. Było wiadomo, że ani niemiecki urząd antymonopolowy (który właśnie wydał zgodę na wykupienie Condora przez PGL), ani Komisja Europejska nie zgodzą się na taką rozbudowę niemieckiego przewoźnika.

Hohmeister nie chce potwierdzić, czy zwróci się do Komisji Europejskiej, żeby oceniła ona legalność zakupu przez PGL Condora. — W każdym razie zamierzamy się bardzo dokładnie przyjrzeć tej transakcji i jestem bardzo ciekaw, co ostatecznie Bruksela będzie miała do powiedzenia na ten temat — mówił prezes Lufthansy na spotkaniu z dziennikarzami we Frankfurcie nad Menem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PZOT: Dobry tydzień Bułgarii i Egiptu

W biurach podróży ruch ciągle większy niż rok temu. W ostatnim tygodniu odwiedziło je ...

1,6 miliona złotych z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego dla klientów upadłego Olimpu

1,6 miliona złotych – tyle Turystyczny Fundusz Gwarancyjny będzie musiał wypłacić klientom upadłego biura ...

Rosyjskie turystki zabite w eksplozji arsenału

Co najmniej dwie osoby nie żyją, a 60 zostało rannych po wczorajszej eksplozji w ...

Air France: Baw się w wirtualnej rzeczywistości

Linia Air France rozpoczęła testy zestawów do rzeczywistości wirtualnej. Dzięki nim pasażerowie mogą oglądać ...

Easyjet weźmie 25 samolotów po Air Berlinie

Brytyjskie linie lotnicze Easyjet przejmą 25 samolotów A320 niemieckiego przewoźnika Air Berlin, który ze ...

Brukselski dworzec wrócił do pracy

Dworzec centralny w Brukseli, zamknięty od wczoraj w związku z próbą zamachu terrorystycznego, jest ...