LOT nie poleci do 15 maja

Fot. materiały prasowe

W związku z decyzją rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do 9 maja i Unii Europejskiej, że jej granice pozostaną zamknięte do 15 maja, LOT ogłosił, że nie będzie wykonywał lotów pasażerskich do tej drugiej daty.

Wcześniej oczekiwał, że operacje lotnicze zostaną wznowione już 26 kwietnia, bądź 3 maja. Polski rynek lotniczy, z wyjątkiem rejsów cargo i lotów służących zwiezieniu do kraju obywateli polskich chcących wrócić z zagranicy, jest uziemiony od 15 marca. LOT ostatnio sprzedawał bilety na rejsy na początek maja.

”Bacznie obserwujemy zmieniające się regulacje lokalne i międzynarodowe. Decyzje dotyczące wznowienia lotów uwarunkowane będą bowiem otwieraniem granic i uruchomieniem lotów komercyjnych w ramach Unii Europejskiej i poszczególnych państw” – czytamy w komunikacie LOT-u.

LOT zachwala w nim też „szereg ułatwień” dla pasażerów „takich jak m.in. wykorzystanie wartości biletu w postaci vouchera, możliwość zaplanowania podróży w innym terminie, czy możliwość zmiany trasy podróży”.

Niektóre linie lotnicze przygotowują się do uruchomienia rejsów do Polski, kiedy tylko granice zostaną ponownie otwarte. Już od 3 maja planował rejsy do Polski holenderski KLM, a od 10 maja ma się zjawić na polskich lotniskach Air France. W związku z decyzją polskiego rządu o kolejnym przesunięciu daty otwarcia granic, Holendrzy będą zmuszeni zmienić swoje plany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trump sprywatyzuje amerykańską kontrolę lotów

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział prywatyzację krajowego systemu kontroli ruchu lotniczego Reforma nadzoru ruchu ...

Polskie hotele z mniejszym przychodem na pokój

W lipcu w europejskich hotelach średnia wartość przychodu na jeden pokój (RevPAR) wzrosła o ...

Jest projekt nowej ustawy dla biur podróży

Zabezpieczenie interesów turystów korzystających z tzw. pakietowania dynamicznego, likwidacja szarej strefy w turystyce, większa ...

Wizz Air z bazą w Londynie Luton

Wizz Air otwiera swoją pierwszą brytyjską bazę na lotnisku w Londynie Luton. Umieści w ...

Condor chce prosić rząd jeszcze raz o pomoc

Condor znów potrzebuje wsparcia od niemieckiego rządu – donosi agencja informacyjna Reuters. Już raz ...

Kadr ze spotu promocyjnego Pomorza Zachodniego

Polskie miasta i regiony walczą o turystów

Wyjazdy zagraniczne stoją tego lata pod znakiem zapytania, większość turystów zamierza więc spędzić wakacje ...