Ryanair: Odpuście nam opłaty i podatki

Fot. Filip Frydrykiewicz

Ryanair zwrócił się do francuskich władz lotniczych o zniesienie opłat lotniskowych i zmniejszenie podatków, jakie płacą pasażerowie. Obniżki miałyby obowiązywać półtora roku — ujawnił na swojej stronie internetowej francuski organizator wycieczek turystycznych Pegotour.

Niall O’Connor, który w irlandzkiej linii odpowiada za rozwój sieci, zapewnia, że firma przygotowuje się do powrotu na rynek. Jej flota jest teraz uziemiona, a zarząd co chwilę występuje z nowymi pomysłami na pobudzenie branży, która znalazła się w niespotykanym kryzysie.

CZYTAJ TEŻ: Szef Ryanaira: Nie będziemy latać z pustymi fotelami

— Będziemy gotowi do wznowienia operacji, kiedy tylko zostaną zniesione restrykcje – zapewnia Nial O’Connor. Przyznaje jednocześnie, że jego linia będzie potrzebowała czasu przynajmniej do roku 2023, aby osiągnąć wyniki finansowe i przewozowe z końca roku 2019.

— Do tego czasu lotniska będą musiały zaakceptować nowe warunki funkcjonowania i tylko pod tym warunkiem Ryanair tam wróci – mówi O’Connor.

Na początek Ryanair chciałby, aby Francuzi zrezygnowali z opłat za lądowanie. Odstąpienie od nich miałoby obowiązywać do października tego roku, a potem ponownie od listopada 2020 do marca 2021 roku. Przewoźnik chciałby też obniżenia w tym czasie o połowę opłat od każdego obsłużonego pasażera. W okresie od kwietnia 2021 roku do października miałyby obowiązywać ponownie zniżki pasażerskie, a w wypadku, gdyby Ryanair zdecydował się na otwarcie nowych połączeń, nie mogłyby one być obciążone jakimikolwiek opłatami.

ZOBACZ TAKŻE: Ryanair musi przyjąć z powrotem 224 zwolnionych pracowników

Pagetour ujawnia również, że z podobnym wnioskiem Ryanair zamierza się zwrócić do Belgów i wnioskować o zniesienie niektórych opłat i redukcję innych na lotniskach w Charleroi i w Brukseli, ale nie otrzymał potwierdzenia tych informacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Lato 2019 sprzedaje się opornie

Bardzo duża liczba rezerwacji na sezon zimowy może świadczyć, że pogłoski o rychłym końcu ...

Hongkong zakazuje turystyki i myśli nad prohibicją w barach

Hongkong zdecydował o wprowadzeniu zakazu przyjazdu turystów i ruchu pasażerów tranzytowych. Rozważa także prohibicję ...

Z tkaniną dwuosnowową przez Podlasie

Na Podlasiu powstał szlak turystyczny „Tkanina wątku i osnowy”. Będzie promował tradycyjne tkactwo. Znalazły ...

IGHP: Hotele się zamykają, wylała się fala zwolnień

Oczekujemy od rządu zdecydowanych działań ratujących przedsiębiorstwa hotelarskie przed bankructwem, setki tysięcy pracowników przed ...

Grecja – mniej oblegana, ale wciąż pierwsza

Polscy turyści kolejny rok najchętniej jeździli do Grecji. Podobała im się też Turcja i ...

LOT przedłuża umowę z firmą Amadeus

Umowa zapewnia PLL LOT szerszy dostęp do jednej z największych na świecie sieci biur ...