Aerofłot wystartuje w połowie lata

Fot. Bloomberg

Narodowy przewoźnik Rosji dopuszcza powrót na trasy zagraniczne w połowie lata. To wariant optymistyczny. Tymczasem Air China zastrzega, że zabierze z Rosji tylko tych pasażerów, którzy będą mieć zaświadczeniem, że nie są zarażeni koronawirusem.

Pandemia w Rosji wciąż przybiera na sile, mimo to Aerofłot już planuje powrót na trasy. Zgodnie z najoptymistyczniejszym scenariuszem ma to nastąpić w połowie lata – poinformowała w telewizji Rossija 24 rzeczniczka linii Julia Spiwakowa.

ZOBACZ TEŻ: Rosjanie nadal latają do Chin

– Nie wykluczam, że w przyszłości pojawią się rekomendacje i nowe wymogi, aby zachować odległość między pasażerami – mówiła Spiwakowa. Do zachowania odległości w samolotach, z czym wiąże się mniejsza liczba pasażerów na pokładzie, dojdą też inne zalecenia. Mówiła o tym Anna Popowa szefowa rosyjskiego nadzoru konsumenckiego (Rospotrebnador). Po zakończeniu „aktywnej fazy pandemii”, linie lotnicze będą musiały wprowadzić na pokładach nowe zasady bezpieczeństwa, w tym obowiązek noszenia masek przez pasażerów i załogi. Same linie będą zobowiązane do dezynfekowania wyposażenia  maszyn i czyszczenia w nich powietrza.

Pierwsze, bardzo utrudniające podróżowanie, wymogi wprowadził już na trasie Moskwa – Pekin chiński przewoźnik narodowy Air China. Pasażerowie lecący z Federacji Rosyjskiej wejdą na pokład tylko z zaświadczeniem, że nie są zarażeni koronawirusem. Taki dokument pasażer powinien dostać nie mniej niż 120 godzin przed wylotem na podstawie testu.

Chińczycy informują, że testy takie i zaświadczenia dla linii lotniczych będzie przeprowadzać i wydawać sześć wyznaczonych laboratoriów w Moskwie i St. Petersburgu. Ambasada Chin opublikowała już ich listę. Wyniki testów mają być znane w ciągu 3-4 dni od badania. Nowe zasady zaczyną obowiązywać 8 maja. Tak ostre zasady wprowadzono po tym jak w samolotach z Moskwy odkryto już w Chinach po kilkudziesięciu zarażonych pasażerów.

CZYTAJ: 38 pasażerów zakażonych wirusem w samolocie z Moskwy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Krakowskie hotele uwielbiane przez gości

12 krakowskich hoteli zyskało wyróżnienie „uwielbiany przez gości” przyznawane przez serwis rezerwacyjny Hotels.com Kraków, ...

Chorwacja przywraca kwarantannę dla krajów bałkańskich

Obowiązkową 14-dniową kwarantannę będą musieli przechodzić w Chorwacji goście z Bośni, Kosowa, Macedonii Północnej ...

Louvre Hotels będzie zarządzać hotelem w Balicach

Czterogwiazdkowy hotel, który powstaje przy lotnisku w Balicach, będzie działał pod marką Golden Tulip, ...

Neckermann sprzedaje wycieczki w warszawskim Blue City

Piąte w tym roku, a 20 w ogóle, własne biuro sprzedaży otworzył dzisiaj Neckermann. ...

Na Malediwy tylko z negatywnym testem PCR

Od 10 września wszyscy podróżni wjeżdżający na Malediwy muszą przedstawić negatywny wynik testu na ...

Czarnogóra – turyści ewakuowani z powodu pożarów

Ponad 100 turystów ewakuowano z wybrzeża w Czarnogórze ze względu na szalejące pożary. Ogień ...