Condor poleci na wakacje, jak za najlepszych czasów

Fot. Bloomberg

Czarterowy przewoźnik niemiecki, którego o mało nie kupiła Polska Grupa Lotnicza, opublikował swój letni rozkład lotów. Na pierwsze wakacje zabierze pasażerów 25 czerwca.

Condor poleci ze wszystkich lotnisk w Niemczech, z których latał przed wybuchem pandemii Covid-19, czyli Frankfurtu, Lipska, Duesseldorfu, Hamburga, Hanoweru, Monachium, Stuttgartu i Berlina Schoenefeld. W planach ma 29 kierunków — na Wyspach Kanaryjskich, w Grecji, na Balearach, w Chorwacji, na Sardynii, we Włoszech, na Cyprze, w Turcji i na wyspie Sylt na Morzu Północnym. Ale na całe lato Condor przewiduje rejsy do 300 kierunków. Będzie je sukcesywnie dodawał do listy.
— Nie może przecież być tak, że ludzie zamiast wakacji zrobią sobie turystyczną wideokonferencję. Nnie możemy się już doczekać, kiedy znów przyjmiemy na pokład urlopowiczów. Gwarantujemy, że nasza siatka letnia będzie, jak zwykle, obowiązywała do końca października — zapowiada prezes Condora Ralf Teckentrup.
Jednocześnie linia zapewnia, że zrobi wszystko, by jej pasażerowie tak na lotniskach, jak i na pokładzie samolotów byli bezpieczni. Podczas całej podróży przynajmniej do 31 sierpnia wszyscy będą musieli nosić maseczki zakrywające usta i nos. Teckentrup przekonuje, że czystość powietrza wewnątrz kabin samolotów Condora będzie taka sama jak w szpitalnych salach operacyjnych. Pasażerowie będą wchodzić do maszyn małymi grupami, a lotniskowe autobusy dowożące pasażerów będą kursowały częściej. Pasażerowie będą proszeni o odprawianie się online.

Tak szybkie rozpoczęcie operacji z tak szeroką siatką połączeń nie byłby możliwy gdyby Condor nie otrzymał pomocy publicznej od rządu niemieckiego. 27 kwietnia Niemcy zdecydowali o dofinansowaniu przewoźnika sumą 540 mln euro, w tym 294 mln kredytu pomostowego gwarantowanego przez państwo i 256 mln euro refinansowania kredytu w wysokości 350 mln euro, jakie linia dostała po bankructwie biura podróży Thomas Cook. Argumentem za tymi decyzjami było to, że Condor który wcześniej był linią dochodową, wpadł w kłopoty nie ze swojej winy.

PGL, właściciel LOT-u, po tygodniach pertraktacji, nie zdecydował się dokończyć transakcji zakupu Condora.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI kończy współpracę z Wakacjami.pl

Od stycznia wyjazdy biura podróży TUI znikną z oferty Wakacji.pl. Touroperator zrezygnował ze współpracy ...

Upadek Cooka uderza w turystykę wielu krajów

– To było trzęsienie ziemi, teraz czekamy na tsunami – mówią przedstawiciele branży turystycznej ...

Hotel NAT w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie więcej gości

Trzygwiazdkowy hotel NAT zyskał nowy budynek z sześcioma dwuosobowymi pokojami i trzema dwupoziomowymi apartamentami ...

Jarmark w Krakowie wśród najlepszych na świecie

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie to jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie – wynika ...

Europa powinna mieć wspólną politykę wobec linii lotniczych

Rząd Hiszpanii apeluje o wspólną reakcję Europy na kryzys w liniach lotniczych — mówi ...

Rosjanka właścicielką znacznego pakietu akcji Thomasa Cooka

Kilka dni temu ponad 3 procent akcji koncernu turystycznego Thomas Cook kupiła nieznana szerzej ...