Turkish Airlines podniesie ceny

Fot. Bloomberg

Tureckie linie lotnicze Turkish Airlines poinformowały, że podniosą ceny biletów. Dzięki temu chcą utrzymać zatrudnienie na poziomie sprzed kryzysu, jaki na rynku lotniczym wywołała pandemia Covid-19.

W wywiadzie udzielonym tureckiemu portalowi Haberturk prezes Turkish Airlines Ilker Ayci ujawnił, że utrzyma zatrudnienie przez dwa lata, bo tyle właśnie, jego zdaniem, potrwa kryzys wywołany na rynku lotniczym.

CZYTAJ TEŻ: Lufthansa: Wiele samolotów zostanie na ziemi

Nie widzimy w naszych budżetach na lata 2020-2021 możliwości wypracowania zysku. Ale zrobimy wszystko, aby utrzymać zatrudnienie. Taką politykę będziemy prowadzić tak długo, jak to tylko będzie możliwe — mówił Ayci. Nie ukrywał, że nie ma złudzeń co do tego, że w krótkim czasie jego linii uda się powrócić do zysków wypracowanych w 2019 roku, kiedy przewoźnik uzyskał wynik netto w wysokości 662 milionów dolarów.

— Dlatego musimy pozyskać przede wszystkim nowe środki — dodał. Jest to powód, dla którego linia zdecydowała się sprzedać starsze samoloty, ale również zmniejszyć liczbę pracowników w zagranicznych placówkach. Pasażerowie muszą też liczyć się z podwyżką cen biletów. Wcześniej, od kwietnia, zarząd zdecydował o obniżeniu zarobków wszystkich pracowników. W zależności od ich wysokości cięcia wyniosły od 30 do 55 procent. Im wyższa była płaca, tym głębsza obniżka.

Jednocześnie szef tureckiego przewoźnika ostro skrytykował nakazy utrzymania dużej odległości między pasażerami w samolotach. Zamiast tego na pokładach maszyn Turkish Airlines znajdą się „eksperci od higieny”, którzy zagwarantują, że pasażerowie będą tak bezpieczni, jak to tylko możliwe.

Mogą Ci się również spodobać

10 najbardziej instagramowych hoteli świata według CARTER®

Pomimo stresów i niepewności związanych z COVID-19 chęć podróży w nas staje się coraz ...

Thomas Cook rozważa sprzedaż kultowej marki

Club 18-30 to znany brytyjski specjalista od wyjazdów dla młodych należący do Thomasa Cooka. ...

Ograniczeń w podróżowaniu nie da się uniknąć

„Overtourism”, zbytnie zatłoczenie turystami najpopularniejszych miejsc, sprawia że zaczną się pojawiać ograniczenia – twierdzi ...

Wpuścił pasażerkę do kokpitu – więcej nie poleci

Pilot chińskich linii lotniczych Air Guilin został zawieszony za wpuszczenie młodej kobiety do kokpitu ...

Bez pomocy państwa upadną tysiące firm turystycznych

Straty przedsiębiorców turystycznych są nieuniknione i będą ogromne. Teraz toczymy walkę, żeby ich firmy ...

Niemcy zwiększają tunezyjską ofertę

DER Touristik poszerzył swoją ofertę wylotów do Tunezji – rozbudował jesienny program należących do ...