Turkish Airlines podniesie ceny

Fot. Bloomberg

Tureckie linie lotnicze Turkish Airlines poinformowały, że podniosą ceny biletów. Dzięki temu chcą utrzymać zatrudnienie na poziomie sprzed kryzysu, jaki na rynku lotniczym wywołała pandemia Covid-19.

W wywiadzie udzielonym tureckiemu portalowi Haberturk prezes Turkish Airlines Ilker Ayci ujawnił, że utrzyma zatrudnienie przez dwa lata, bo tyle właśnie, jego zdaniem, potrwa kryzys wywołany na rynku lotniczym.

CZYTAJ TEŻ: Lufthansa: Wiele samolotów zostanie na ziemi

Nie widzimy w naszych budżetach na lata 2020-2021 możliwości wypracowania zysku. Ale zrobimy wszystko, aby utrzymać zatrudnienie. Taką politykę będziemy prowadzić tak długo, jak to tylko będzie możliwe — mówił Ayci. Nie ukrywał, że nie ma złudzeń co do tego, że w krótkim czasie jego linii uda się powrócić do zysków wypracowanych w 2019 roku, kiedy przewoźnik uzyskał wynik netto w wysokości 662 milionów dolarów.

— Dlatego musimy pozyskać przede wszystkim nowe środki — dodał. Jest to powód, dla którego linia zdecydowała się sprzedać starsze samoloty, ale również zmniejszyć liczbę pracowników w zagranicznych placówkach. Pasażerowie muszą też liczyć się z podwyżką cen biletów. Wcześniej, od kwietnia, zarząd zdecydował o obniżeniu zarobków wszystkich pracowników. W zależności od ich wysokości cięcia wyniosły od 30 do 55 procent. Im wyższa była płaca, tym głębsza obniżka.

Jednocześnie szef tureckiego przewoźnika ostro skrytykował nakazy utrzymania dużej odległości między pasażerami w samolotach. Zamiast tego na pokładach maszyn Turkish Airlines znajdą się „eksperci od higieny”, którzy zagwarantują, że pasażerowie będą tak bezpieczni, jak to tylko możliwe.

Mogą Ci się również spodobać

Tunezja liczy na 8 milionów turystów

Nawet 8 milionów turystów może w tym roku odwiedzić Tunezję – szacuje minister Salma ...

Betlej: Europa coraz bardziej czerwona od koronawirusa

W ostatnim tygodniu wzrost zakażeń odnotowano w 26 krajach Europy, podczas gdy spadek jedynie ...

Podlasie inwestuje w wędkarzy

Przystań wędkarska, sklep rybny, rozbudowa pensjonatów czy inwestycje gastronomiczne – to przykłady projektów, które ...

Grecka Panorama – więcej oliwy niż wycieczek

Targi dla Kowalskiego, na których może w jednym miejscu wybrać sobie wycieczkę i kupić ...

Bańka do turystyki, Rogowski zostaje w ministerstwie

Potwierdziły się nasze informacje, że choć Dariusz Rogowski stracił dzisiaj stanowisko podsekretarza stanu w ...

Niemieccy touroperatorzy kuszą prowizją

Co najmniej 10 procent prowizji już od pierwszej rezerwacji to powód, dla którego agenci ...