Grecja – koronawirus na pokładzie samolotu

Fot. Bloomberg

W samolocie Qatar Airlines ze stolicy Kataru Ad-Dauchy, który wylądował we wtorek w Atenach, stwierdzono u 12 pasażerów zakażenie koronawirusem. Wszyscy pasażerowie trafili do kwarantanny.

Po wylądowaniu samolotu służby lotniskowe przeprowadziły szybkie testy przesiewowe. Wykazały one zakażenie u 12 pasażerów. Dziewięciu z nich to Pakistańczycy, dwóch to Grecy mieszkający w Australii, a jedna osoba jest obywatelem Japonii, pochodzi z rodziny grecko-japońskiej.

CZYTAJ TEŻ: Polscy goście ważni dla odbudowania turystyki w Grecji

Zgodnie z procedurą przewidzianą na takie sytuacje wszyscy pasażerowie którzy znajdowali się w samolocie zostali przewiezieni do wyznaczonych hoteli, w których odbędą obowiązkową kwarantannę. Ci z pozytywnym wynikiem pozostaną w niej dwa tygodnie, a pozostali będą obserwowani siedem dni, po czym jeszcze raz przejdą testy.

Loty z i do Kataru zawieszono do 15 czerwca.

Grecja ma być otwarta od 15 czerwca na przyjazdy turystów, w tym z Polski. Jak podało greckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, do 15 czerwca wszyscy przyjezdni, niezależnie od narodowości, przechodzą obowiązkowo test na koronawirusa i spędzają noc w wyznaczonym hotelu. W kolejnej fazie luzowania obostrzeń, która potrwa od 15 do 30 czerwca, na ruch międzynarodowy otworzy się również lotnisko w Salonikach, a od 1 lipca wszystkie pozostałe.

Jak podaje grecki portal neakriti.gr, wczoraj w Grecji stwierdzono 19 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa, z czego 12 to właśnie pasażerowie samolotu z Kataru.

Całkowita liczba przypadków zachorowań wynosi 2937 (dzienna zmiana 0,7 procent). Nie zgłoszono żadnych nowych zgonów pacjentów z powodu Covid-19, a od wybuchu epidemii takich wypadków było 179.

Średni wiek zmarłych pacjentów wynosi 76 lat. Liczba pacjentów leczonych intubacją wynosi 11 (72,7 procent to mężczyźni).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Podróżujący do Azji mogą stracić, odwołując wyjazd z powodu koronawirusa

Groźny wirus pojawił się na przykład w Tajlandii. Jeśli ktoś planował podróż do tej ...

Polska z nagrodą The Best MICE Destination 2019

Polska zdobyła nagrodę The Best MICE Destination 2019, przyznawaną przez największy holenderski magazyn poświęcony ...

Komisarz UE: Nie da się jednostronnie otworzyć granic

Przy znoszeniu restrykcji wprowadzanych na czas pandemii zalecamy ostrożność, wirus jest ciągle z nami ...

Upadki biur podróży? Lawiny nie ma, najwyżej mała fala

Biura podróży nie upadają masowo, ale zamyka się ich więcej niż zwykle. To dopiero ...

Kraków Airport – w kwietniu 52 pasażerów

W kwietniu liczba pasażerów na krakowskim lotnisku spadła w porównaniu z zeszłym rokiem o ...

DEBATA. Rynek turystyki wyjazdowej w warunkach bezwzględnej konkurencji

Ostrożne planowanie programów, dbanie o minimalne choćby marże, zapewnienie sobie współpracy z wiarygodnymi przewoźnikami ...