Amerykańsko-chińska wojna powietrzna

Donald Trump nie zgadza się na chińskie restrykcje wobec amerykańskich przewoźników.. Fot. AFP

Chińskie linie lotnicze od 16 czerwca nie będą mogły latać do Stanów Zjednoczonych. To odwet administracji Donalda Trumpa za brak zgody chińskich władz na wznowienie lotów amerykańskich linii do Chin.

Waszyngton oskarża Pekin o blokowanie amerykańskim przewoźnikom wznowienia lotów do Chin. Według informacji Departamentu Transportu United Airlines i Delta Air Lines chciały ponownie uruchomić trasy USA-Chiny na początku czerwca i złożyły wnioski do Administracji Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC), która nakazała wszystkim liniom lotniczym starającym się o powrót do Chin, przyjąć za punkt odniesienia tydzień 16-22 marca w celu ustalenia, ile lotów mogłyby teraz obsługiwać. Jednak amerykańskie linie w tym czasie do Chin już nie latały. Loty zawieszono bowiem w lutym.
CAAC rozważa rezygnację z marcowego punktu odniesienia, ale to oznacza, że na amerykańskie linie lotnicze nałożony zostałby limit. To narusza umowę o transporcie lotniczym między Chinami i USA.
Administracja Donalda Trumpa chce więc od połowy czerwca uniemożliwić chińskim liniom lotniczym (Air China, China Eastern Airlines, China Southern Airlines i Hainan Airlines) loty do USA – informuje Reuters, powołując się na anonimowych informatorów. Biały Dom i Departament Transportu odmawiają komentarzy.

Rząd USA chce w ten sposób wywrzeć presję na Pekin, aby odblokował możliwość latania do Chin przez przewoźników amerykańskich.

Mogą Ci się również spodobać

Studenci zaprojektowali uniformy dla Mercure’a

Połączyli historię hotelu Mercure Warszawa Grand z polską modą lat 50. i 60. I ...

Słaby kwartał dla największych biur podróży

Grupa TUI obniżyła wysokość szacowanego zysku na koniec roku, a Grupa Thomasa Cooka obawia ...

Pasażer United z odszkodowaniem za pobicie

69-letni lekarz David Dao, który kilka dni temu został siłą usunięty z samolotu United ...

Tunezja wprowadza godzinę policyjną

Wprowadzenie godziny policyjnej, zakaz podróżowania między gubernatorstwami i ograniczenie otwarcia kawiarni i restauracji – ...

Na Capri schody nie dla turystów

Władze Capri, wzorem tych z Florencji, polewają schody wodą, by zniechęcić turystów do siadania ...

Hiszpania: Turystów więcej niż oczekiwaliśmy

Hiszpania zanotowała w 2016 roku niewidzianą wcześniej liczbę zagranicznych turystów oraz rekordowe wpływy z ...