Lion Air ponownie zawiesił loty. Nie zapanował nad pasażerami

Fot. Bloomberg

Indonezyjski przewoźnik tylko tydzień wytrzymał z pasażerami, którzy nie chcieli przestrzegać reguł chroniących przed koronawirusem.

Lion Air, indonezyjski przewoźnik lotniczy, tydzień temu wznowił loty krajowe. Jednak wystarczyło kilka dni, by firma postanowiła z powrotem je zawiesić, jak podkreślono w komunikacie prasowym, szczególnie w trosce o bezpieczeństwo załóg, ryzykujących zdrowiem w kontaktach z pasażerami.

Przewoźnik wprost stwierdził, że wielu pasażerów nie można było w ogóle wpuścić na pokład samolotów, gdyż na lotniskach zjawiali się bez dokumentów wymaganych miejscowymi regulacjami mającymi hamować infekcję. Jednak problemy były także z utrzymaniem odległości między pasażerami już w samolotach.

„Lion Air Group wspiera rząd w wysiłkach, zapobiegających rozprzestrzenianiu się covid-19 poprzez implementowanie ustalonych procedur” – informował przewoźnik 3 czerwca, w cytowanym przez CNN komunikacie.

Firma, do której należą też linie Batik Air i Wings Air zadbała, by na pokładach jej samolotów zablokowano środkowe siedzenia, wdrożyła czyszczenie kabiny po każdym locie, a w razie podejrzenia przewiezienia zarażonego pasażera, wymianę filtrów HEPA w samolotach.

Lion Air Group zawiesiła też połączenia międzynarodowe. Na razie brak informacji, czy loty będą przełożone, przewoźnik zablokował też sprzedaż biletów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turystyka w Egipcie odbija – wypoczywało już pół miliona gości

500 tysięcy gości odwiedziło Egipt w pierwszym kwartale tego roku. Przełożyło się to na ...

Wizz Air poleci z Katowic do Splitu

Wizz Air rozpoczął loty z Katowic do Splitu w Chorwacji. Samoloty węgierskiego przewoźnika będą ...

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów – głosuj na swojego faworyta

Zakończyła się rywalizacja w ramach trzecich Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Reprezentujący 16 województw influencerzy pojedynkowali ...

Tour Salon zaprasza na spotkania z podróżnikami

Katarzyna Pakosińska, Adam Wajrak, Jacek Hugo-Bader, Jarosław Kuźniar będą gośćmi lutowych targów turystycznych Tour ...

Brytyjscy touroperatorzy we Wrocławiu o przyszłości branży

Powołanie komitetu, który zajmie się wpływem branży turystycznej na zmiany klimatyczne to najważniejsza decyzja, ...

Wizz Air: Pięć nowych tras z Polski do Grecji i Chorwacji

Wizz Air wprowadza do letniej siatki rejsy z trzech polskich miast do Splitu, na ...