Rzecznik rządu: Otwieramy loty do krajów Unii Europejskiej

Rzecznik rządu Piotr Müller
Rzecznik rządu Piotr Müller
Fot. materiały prasowe

Powracających do kraju z Unii Europejskiej nie będzie czekała kwarantanna, jednak spoza tego obszaru już tak – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

We wtorek 16 czerwca wygasa przedłużony wcześniej przez Radę Ministrów zakaz realizowania połączeń w międzynarodowym ruchu lotniczym. Aby jednak samoloty mogły znów wykonywać rejsy pasażerskie, potrzebne jest rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury, którego jeszcze nie opublikowano.

Rzecznik rządu Piotr Müller w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreślił, że zostaną najpierw przywrócone loty wyłącznie na terenie Unii Europejskiej, a rejsy do reszty świata poza granicami wspólnoty wciąż będą wstrzymane.

CZYTAJ TEŻ: LOT rozszerza siatkę lotów krajowych

– Powracających do kraju z Unii Europejskiej nie będzie czekała kwarantanna, jednak gości spoza tego obszaru już tak – wyjaśnił. Dodał, że Polska jest już przygotowana na loty międzynarodowe wewnątrz Unii, ale musi na bieżąco monitorować sytuację i przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas pandemii.

– W Unii Europejskiej potrafimy dosyć dobrze identyfikować problem, jeśli chodzi o ogniska zakażeń, i reagować na przykład zamykaniem poszczególnych kierunków lotów – zapewnił Müller.

Rzecznik ogłosił także, że rząd na razie nie planuje powrotu do obostrzeń, ponieważ osoby zakażone w kraju są szybko identyfikowane i poddawane kwarantannie, a szpitale radzą sobą z przyjmowaniem chorych i nie brakuje wolnych łóżek ani respiratorów.

ZOBACZ TAKŻE: LOT nadal bez pomocy publicznej

W ostatnim tygodniu wzrosła znów liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków COVID-19 wzrosła do 30195. Liczba ofiar epidemii w Polsce sięgnęła 1272.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy chętniej jeżdżą za granicę

O 6 procent wzrosła liczba wyjazdów zagranicznych Polaków w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego ...

Norwegian kończy latanie przez Atlantyk

Norweski przewoźnik ogłosił, że z powodu kłopotów spowodowanych uziemieniem boeingów 737 MAX kończy z ...

Więcej eSkya w Europie i Amerykach

Internetowy serwis do rezerwacji podróży eSky rozpoczął działalność w Niemczech, Austrii, we Włoszech, w ...

Disneylad pod Paryżem

Disney zamyka parki rozrywki w USA i Europie

Disney poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa zamyka wszystkie swoje parki rozrywki w ...

Ryanair zapowiada wielkie zmiany dla pasażerów

Ryanair zaprezentował założenia czwartego roku programu „Always Getting Better”. Chce poprawić obsługę klienta poprzez ...

Fly.pl: Chaotyczne działania rządu pogłębiają kryzys w turystyce

Zamieszanie operacyjne i straty finansowe u organizatorów wycieczek, a do tego niechęć turystów do ...