Rzecznik rządu: Otwieramy loty do krajów Unii Europejskiej

Rzecznik rządu Piotr Müller
Rzecznik rządu Piotr Müller
Fot. materiały prasowe

Powracających do kraju z Unii Europejskiej nie będzie czekała kwarantanna, jednak spoza tego obszaru już tak – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

We wtorek 16 czerwca wygasa przedłużony wcześniej przez Radę Ministrów zakaz realizowania połączeń w międzynarodowym ruchu lotniczym. Aby jednak samoloty mogły znów wykonywać rejsy pasażerskie, potrzebne jest rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury, którego jeszcze nie opublikowano.

Rzecznik rządu Piotr Müller w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreślił, że zostaną najpierw przywrócone loty wyłącznie na terenie Unii Europejskiej, a rejsy do reszty świata poza granicami wspólnoty wciąż będą wstrzymane.

CZYTAJ TEŻ: LOT rozszerza siatkę lotów krajowych

– Powracających do kraju z Unii Europejskiej nie będzie czekała kwarantanna, jednak gości spoza tego obszaru już tak – wyjaśnił. Dodał, że Polska jest już przygotowana na loty międzynarodowe wewnątrz Unii, ale musi na bieżąco monitorować sytuację i przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas pandemii.

– W Unii Europejskiej potrafimy dosyć dobrze identyfikować problem, jeśli chodzi o ogniska zakażeń, i reagować na przykład zamykaniem poszczególnych kierunków lotów – zapewnił Müller.

Rzecznik ogłosił także, że rząd na razie nie planuje powrotu do obostrzeń, ponieważ osoby zakażone w kraju są szybko identyfikowane i poddawane kwarantannie, a szpitale radzą sobą z przyjmowaniem chorych i nie brakuje wolnych łóżek ani respiratorów.

ZOBACZ TAKŻE: LOT nadal bez pomocy publicznej

W ostatnim tygodniu wzrosła znów liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków COVID-19 wzrosła do 30195. Liczba ofiar epidemii w Polsce sięgnęła 1272.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Strajk w Berlinie: 580 odwołanych lotów

Personel naziemny na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld kontynuuje rozpoczętą dzień wcześniej akcję strajkową ...

Gut-Mostowy: Będzie program wsparcia turystyki krajowej

Ministerstwo Rozwoju pracuje nad programem społecznym, który ma wesprzeć krajową turystykę – ujawnił podczas ...

Tripsomnia.com z trzymilionowym wsparciem

Polski start-up Tripsomnia.com, działający jako platforma do rezerwacji wycieczek i atrakcji turystycznych, a także ...

Młyn Hilberta czeka na otwarcie dla turystów

XIX-wieczny zabytek techniki z Dzierżoniowa – Młyn Hilberta – wróci w czerwcu na turystyczną ...

PIT zamierza godzić klientów z biurami podróży

Przy Polskiej Izbie Turystyki powstanie ośrodek do spraw mediacji turystycznych – ujawnił prezes izby ...

Kreskówka wyjaśni nową ustawę

Niemiecki Związek Turystyczny stworzył kreskówkę, w której wyjaśnia turystom, jakie zmiany niesie ze sobą ...