Sun Express nie poleci do Egiptu

Fot. facebook.com/SunExpress

Z powodu małego zainteresowania touroperatorów linia lotnicza Sun Express wycofuje z letniego rozkładu lotów połączenia do Hurghady.

Sun Express, linia lotnicza założona w 1989 roku przez Lufthansę i Turkish Airlines, która specjalizuje się w przewozach turystycznych, poinformowała, że w bieżącym sezonie letnim nie będzie latać do Hurghady – donosi niemiecki portal branży turystycznej Travel Talk. Co prawda wyloty z Düsseldorfu, Hanoweru, Kolonii-Bonn, Lipska-Halle i Stuttgartu nadal widnieją w rozkładach, ale rzecznik prasowa potwierdziła, że rejsy te nie odbędą się. Przewoźnik zdecydował się anulować program letni do Egiptu, bo touroperatorzy nie są zainteresowani tą ofertą.

CZYTAJ TEŻ: Egipt obniża ceny biletów i opłaty dla samolotów

Na razie nadal nie wiadomo, kiedy w ogóle będzie można zacząć wyjeżdżać do Egiptu, bo niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych utrzymało ostrzeżenia przed podróżami do krajów spoza Unii Europejskiej, strefy Schengen i państw stowarzyszonych do końca sierpnia. Sun Express zapowiada natomiast, że 15 lipca wznowi loty do Bułgarii, Grecji i Włoch. Poza tym przewoźnik wykonuje połączenia do Ankary i innych miejsc w Anatolii.

Sun Express działa jako dwie spółki – turecka Sun Express i niemiecka Sun Express Deutschland. Skasowany program do Egiptu miał być realizowany przez tę drugą. Na licencji niemieckiej lata 20 samolotów, w tym siedem długodystansowych, które przed wybuchem epidemii wykonywały połączenia turystyczne, jeszcze w barwach Eurowings, dla Lufthansy. Na trasach krótkiego i średniego zasięgu normalnie operuje 13 samolotów, firma zatrudnia 1,3 tysiąca pracowników. Łącznie przewoźnik ma ponad 80 maszyn, z których większość jest nadal uziemiona.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemieccy agenci sprzedają więcej rejsów

Rejsy wycieczkowe zyskały uznanie niemieckich turystów. Co ważne dla agentów, ten rodzaj oferty klienci ...

Ryanair Rooms z lepszymi filtrami wyszukiwania

Irlandzka linia lotnicza wprowadziła nowe udogodnienia na swojej stronie Ryanair Rooms, oferującej pasażerom zakwaterowanie ...

Grecję od sukcesu dzieli 12 kroków

Grecka organizacja SETE przedstawiła 12 obszarów, które wymagają poprawy, aby tamtejsza branża turystyczna mogła ...

Skania promuje się kulinarnie

Rolnicza Skania, najbardziej wysunięty na południe region Szwecji, zawsze uważana była za spichlerz kraju. ...

Betlej: Taka majówka zdarza się raz na sześć lat

Szczególnie długa majówka i najlepsze od dziesięciu lat nastroje konsumentów – to przyczyny, dla ...

Wakacje.pl zwolniły kilkadziesiąt osób

Turystyczna sieć agencyjna Wakacje.pl zwolniła kilkadziesiąt osób – podaje serwis Wirtualnemedia.pl. – Ta decyzja ...