Star Alliance ujednolica zasady bezpieczeństwa

Fot. Adobe Stock

Linie lotnicze należące do sojuszu lotniczego Star Alliance ujednoliciły zasady podróżowania po epidemii. Pasażer każdego z 26 przewoźników będzie miał takie same gwarancje zdrowia i higieny, a także łatwy dostęp do informacji.

To pierwsza tak zdecydowana wspólna akcja w ramach Star Alliance widoczna dla pasażerów, oprócz wspólnych poczekalni dla często podróżujących i sporadycznych akcji lobbingowych. Wcześniej przewoźnicy wspominali o wspólnych zakupach, na przykład paliwa czy części zamiennych po to, by obniżyć koszty, ale większość takich pomysłów nie wypalała. A w momencie, kiedy prezesem Stara został singapurski prawnik Jeffrey Goh (1 stycznia 2017) gwałtownie pogorszył się dostęp do informacji. Jego kontrkandydatem na to stanowisko był były dwukrotny prezes LOT-u Sebastian Mikosz, ale polską kandydaturę zablokował prezes Lufthansy Carsten Spohr. Mikosz jest w tej chwili jednym z wiceszefów Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).

CZYTAJ TAKŻE: IATA zaleca, jak latać bezpiecznie. Pasażerów czekają obostrzenia

W wypadku latania w czasach covidu-19 przedstawiciele zrzeszonych w Star Alliance linii byli jednak zgodni co do jednolitego zestawu środków ochrony zdrowia i higieny podczas podróży lotniczych. Dzięki temu pasażerowie mogą być pewni, że na pokładzie samolotów Star Alliance mają zapewnioną dbałość w zapewnieniu dostępu do środków higienicznych, odzieży ochronnej noszonej przez innych pasażerów i załogi, specjalnych procedur postępowania w przypadku złego samopoczucia pasażerów i członków załogi oraz lepszych procesów i środków dezynfekujących wykorzystywanych do czyszczenia samolotów.

Pasażerowie linii Star Alliance mogą już korzystać z centrum informacji podróżnej, gdzie dostępne są najważniejsze dane o środkach ochrony zdrowia i higieny przyjętych przez wszystkie zrzeszone linie lotnicze i większość lotnisk w sieci Star Alliance. Informacje mają być uzupełniane i tłumaczone na kolejne języki. Roboczym językiem w Star Alliance jest angielski.

CZYTAJ TAKŻE: Linie lotnicze potrzebują nie tylko pieniędzy

Zobowiązania w zakresie ochrony zdrowia i higieny podczas podróży lotniczych można znaleźć pod adresem staralliance.com/en/commitments, a centrum informacji podróżnej Star Alliance pod adresem staralliance.com/journey-info.

Sojusz Star Alliance został założony w 1997 roku. Jako pierwszy globalny sojusz linii lotniczych był wielokrotnie nagradzany. Członkami sojuszu są dziś: Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, Egyptair, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT, Lufthansa, Scandinavian Airlines System, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, Swiss, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines i United.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Aplikacja Wakacyjny Ekspert z ministerialnym dofinansowaniem

138 tysięcy złotych – tyle wyniesie dofinansowanie, o jakie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych wystarało ...

Grupa Lufthansa startuje z nowym rozkładem

Ostatniego dnia maja Grupa Lufthansa kończy loty repatriacyjne i uruchamia nowy letni rozkład, w ...

Domy i mieszkania na Majorce nie dla turystów

Władze miasta Palma de Mallorca na Majorce, zakazały wynajmowania domów i mieszkań turystom. Nowe ...

Najwięcej pasażerów Intercity chce do Krakowa i Gdańska

W czasie wakacji pociągami PKP Intercity pasażerowie najczęściej podróżowali z Warszawy do Krakowa i ...

Rosjanie już wypoczywają w Hurghadzie

Do Hurghady przyleciał samolot z 220 rosyjskimi turystami. Nie byłoby w tym nic dziwnego ...

Hotele ruszą jednak bez restauracji

Ostatecznie rozstrzygnęło się, czy hotele i obiekty noclegowe, które będą mogły po przerwie otworzyć ...