LOT wystartuje z Warszawy do Dublina

Fot. materiały prasowe

Od 23 sierpnia polski przewoźnik będzie regularnie latał na trasie Warszawa – Dublin.

Rejsy z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina odbywać się będą od 23 sierpnia cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, popołudniami, a obsługiwać je będą boeingi 737-800 – informuje LOT w komunikacie.

Obecnie w samym Dublinie mieszka ponad 50 tysięcy osób polskiego pochodzenia. W ubiegłym roku liczba podróżujących między Polską a Dublinem sięgnęła 850 tysięcy. LOT przypomina, że w czasie operacji #LOTdoDomu zapotrzebowanie na rejsy repatriacyjne z Dublina też było duże – w ciągu trzech tygodni przewoźnik poleciał po pasażerów 25 razy. LOT dostrzega w tym połączeniu także potencjał biznesowy – w stolicy Irlandii swoje biura mają znane firmy technologiczne, takie jak Google, Apple, Facebook, Microsoft, eBay i Paypal, a także między innymi koncerny farmaceutyczne.

CZYTAJ TEŻ: LOT znów będzie latał do Azji i Kanady

– Bezpośrednie połączenie lotnicze z Dublinem to ważny punkt w rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki LOT-u. Ze względu na dużą liczbę mieszkających w Irlandii Polaków nasza obecność w tym kraju była tylko kwestią czasu – mówi prezes LOT-u Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie. – Jesteśmy przekonani, że z czasem z bezpośrednich lotów na wyspę chętnie skorzystają również pasażerowie z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje.

LOT stopniowo przywraca do siatki regularne połączenia europejskie. Od 15 lipca można podróżować do Londynu, Berlina, Pragi, Kijowa, Frankfurtu, Hamburga, Mediolanu, Genewy, Stambułu, Belgradu i Tallina. W sezonie letnim LOT oferuje w sumie ponad 70 kierunków podróży i ponad 130 połączeń.

W ramach akcji #LOTnaWakacje przewoźnik sprzedał dotąd ponad 200 tysięcy biletów na loty do ponad 30 popularnych miast w kilkunastu krajach Europy, między innymi w Hiszpanii, Chorwacji, Grecji i Bułgarii. Bezpośrednie połączenia oznaczone prefiksem LO 8XXX realizowane są z dziesięciu lotnisk krajowych – z Warszawy, Bydgoszczy, Lublina, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Poznania, Katowic i Rzeszowa.

ZOBACZ TAKŻE: LOT zadowolony ze startu rejsów wakacyjnych

LOT apeluje do pasażerów, by na bieżąco sprawdzali obostrzenia obowiązujące w kraju, do którego się udają. Regulacje zmieniają się dynamicznie, a osoby, które nie dopełnią wymaganych procedur, nie zostaną zabrane na pokład samolotu – ostrzega LOT. Aktualne informacje dotyczące zasad podróżowania dostępne są między innymi na stronie Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA i w serwisie reopen.europa.eu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair przestaje latać

Z powodu epidemii koronawirusa Ryanair uziemi większość swojej floty w ciągu najbliższych 7-10 dni ...

Antalya liczy na 16 milionów gości

O 25 procent wzrosła liczba przyjazdów z zagranicy do Antalyi w pierwszym kwartale tego ...

13 ofiar śmiertelnych po zamachu w Barcelonie

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych w dzisiejszym zamachu z ...

Renata Kusznierska wprowadzi do Polski Selinę

Sieć hoteli Selina przygotowuje się do wejścia na polski rynek. Firma ma już dyrektor ...

Z nami lata polski biznes

W Polsce jest 1,5 miliona małych i średnich firm i nie ukrywam, że w ...

Zwiedzanie Polski śladem regionalnych potraw

Prawie 200 wystawców – lokalnych producentów żywności – zaprezentuje swoją ofertę podczas targów Smaki ...