Lufthansa: Zimą tylko 25 procent miejsc

Fot. Pixabay

Lufthansa znów ogranicza liczbę miejsc w samolotach. W związku z nowymi obostrzeniami koncern zapowiada ograniczenie oferty w sezonie zimowym i dalsze oszczędności w dziale administracyjnym.

Prezes Grupy Lufthansa Carsten Spohr napisał list do pracowników, w którymi informuje o nowych decyzjach zarządu – donosi niemiecki portal branży turystycznej FVW. W sezonie zimowym 2020/21 przewoźnicy należący do koncernu zaoferują maksymalnie 25 procent liczby miejsc, którymi dysponowali rok temu. Prawdopodobnie z usług linii skorzysta mniej niż 20 procent klientów w porównaniu z zeszłym rokiem. „Dlatego musimy wprowadzić kolejne ograniczenia, by obniżyć koszty” – pisze prezes.

CZYTAJ TEŻ: Więcej połączeń Grupy Lufthansa z Polski

Co prawda udało się zmniejszyć straty z miliona euro na godzinę, notowane na początku pandemii, do miliona na dwie godziny, ale sytuacja jest nadal dramatyczna. Trzeba będzie program zimowy jeszcze bardziej ograniczyć i przejść w możliwie wielu obszarach na „tryb zimowy”. W praktyce oznacza to ponowne uziemienie 125 samolotów, które początkowo miały latać w tym okresie. „Nie uda się utrzymać pierwotnego planu, by do końca roku dojść do 50 procent wykorzystania dostępnych miejsc” – napisano dalej w liście.

Zarząd podkreśla, że strata po pierwszych dziewięciu miesiącach wynosi 4,1 miliarda euro, a w czwartym kwartale wynik ten jeszcze się pogorszy. Ponieważ trudno przewidzieć, w jakim kierunku będzie rozwijała się sytuacja w branży, grupa postanowiła utrzymać co najmniej 100 tysięcy miejsc pracy z obecnych 130 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE: Lufthansa dostała 9 miliardów euro. Bez tego by zbankrutowała

Z informacji płynących z koncernu wynika, że na koniec września dysponował on środkami płynnościowymi w wysokości 10,1 miliarda euro, z czego 6,3 miliarda pochodziło z pakietu pomocowego otrzymanego od rządów Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Belgii. Łącznie z własnym kapitałem grupa miała do dyspozycji 9 miliardów euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sklepy wokół Watykanu oszukiwały turystów i pielgrzymów

Ponad 700 tysięcy różańców, obrazków z wizerunkami świętych, dewocjonaliów i pamiątek dla turystów skonfiskowała ...

Kraków nie obniża lotów – wzrost o 17 procent

W lutym krakowskie lotnisko obsłużyło 362,6 tysiąca pasażerów, o 17 procent więcej niż rok ...

Na Capri schody nie dla turystów

Władze Capri, wzorem tych z Florencji, polewają schody wodą, by zniechęcić turystów do siadania ...

Zbliża się piąty Meetings Week Poland

Warsztaty z promocji w mediach społecznościowych i strategii sprzedaży, spotkania z przedstawicielami władzy, liczne ...

Brytyjski Jet2.com sprzedaje już przyszłe lato

Linie lotnicze Jet2.com i należący do nich touroperator Jet2holidays ogłosiły już program na lato ...

W lecie samoloty Lufthansa Group polecą na 308 lotnisk w 103 krajach

Przewoźnicy należący do grupy Lufthansy – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa i Swiss ...