Katowice: 46 tras w zimowym rozkładzie lotów

Fot. materiały prasowe

W sezonie zimowym samoloty rejsowe i czarterowe latać będą z lotniska w Pyrzowicach na 46 trasach do 18 krajów.

Z powodu pandemii koronawirusa zimowy rozkład lotów został znacząco ograniczony w porównaniu z poprzednimi sezonami zimowymi – informuje katowicki port lotniczy w komunikacie. Samoloty rejsowe i czarterowe latać będą na 46 trasach na 42 lotniska w 18 krajach. Połączenia regularne realizować będą Lufthansa, PLL LOT, Ryanair i Wizz Air, udostępniając w sumie 33 trasy zagraniczne do 14 państw i jedną krajową.

Najbogatszą siatkę liczącą 24 trasy ma Wizz Air. 11 z nich przewoźnik uruchomi w sezonie zimowym, a są to: Eindhoven, Malta, Dortmund, Kolonia/Bonn, Oslo-Torp, Sztokholm-Skavsta, Lwów, Bristol, Doncaster, Londyn-Luton i Rzym. Na 12 trasach, które zostały zawieszone z powodu pandemii, latać będzie można od listopada lub grudnia. 22 listopada Wizz Air planuje wznowić loty do Liverpoolu, 14 grudnia na Teneryfę, do Reykjaviku, Tel Awiwu, Stavanger i Odessy, a dzień później do Barcelony i Bergen. 16 grudnia węgierski przewoźnik powinien reaktywować trasy z Pyrzowic do Larnaki i Kijowa, dzień później do Mediolanu-Bergamo, a 20 grudnia na Fuerteventurę. Ponadto na 17 listopada Wizz Air zaplanował inaugurację nowej trasy z Katowic do Abu Zabi.

CZYTAJ TEŻ: Katowice Airport: Wakacje gorsze o prawie 900 tysięcy pasażerów

Ryanair przez cały sezon zimowy planuje latać z Pyrzowic do ośmiu miejsc: Londynu-Stansted, Birmingham, Edynburga, Manchesteru, Cork, Dublina, Dortmundu i Kolonii/Bonn.

1 marca 2021 roku do Katowic planuje wrócić Lufthansa, uruchamiając połączeniem do Frankfurtu. Przewoźnik zawiesił loty między Katowicami a Frankfurtem i Monachium w połowie marca, po wprowadzeniu zakazu międzynarodowych lotów pasażerskich. Do końca sezonu zimowego, to jest do ostatniej soboty marca 2021 roku, loty do Frankfurtu mają się odbywać dziewięć razy w tygodniu. W rozkładzie na lato przyszłego roku ich liczba ma wzrosnąć do 21, czyli dorównać tej sprzed pandemii. 29 marca Lufthansa chce również reaktywować połączenie z Katowic do Monachium.

W zimowym rozkładzie jedyne połączenie krajowe z Pyrzowic oferować będzie LOT, który zaplanował 13 rotacji tygodniowo do Warszawy. Od 28 marca przewoźnik chce wykonywać już 27 rotacji w tygodniu na tej trasie, czyli tyle, ile przed pandemią.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy rozkład lotów z Wrocławia

Biura podróży udostępnią 12 kierunków czarterowych do pięciu państw. Z Katowic na zimowy urlop będzie można polecieć na pięć wysp archipelagu: Fuerteventurę, Lanzarote, Gran Canarię, Teneryfę i La Gomerę. Klienci biur podróży będą także mogli polecieć do Hurghady, Szarm el-Szejk, Marsa Alam i Taby w Egipcie, a także do tureckiej Antalyi, na Zanzibar i portugalską Maderę.

– W tych nadzwyczajnych okolicznościach 46 tras w ofercie pyrzowickiego lotniska w sezonie zima 2020/2021 to dobry wynik – ocenia prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza Katowice Airport, Artur Tomasik, cytowany w komunikacie. – Oczywiście po doświadczeniach ośmiu miesięcy pandemii zdajemy sobie sprawę z tego, że zimowa siatka połączeń może podlegać zmianom ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną – zastrzega.

Zimowy rozkład lotów wchodzi w życie 25 października i będzie obowiązywać do 27 marca.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko w Bydgoszczy po rekordowym roku szykuje inwestycje

Lotniska regionalne nie mogą opierać się wyłącznie na ruchu pasażerskim, ale muszą różnicować źródła ...

Niemcy chcą ubezpieczeń od upadku linii lotniczych

Niemieckie Stowarzyszenie Urzędów Ochrony Konsumentów chce, by linie lotnicze zabezpieczały się przed skutkami upadłości ...

Ryanair połączy Szczecin i Kraków

Ryanair zapowiedział, że w kwietniu przyszłego roku otworzy loty między Szczecinem i Krakowem, trzy ...

LOT: Dzisiaj 18 rejsów odwołanych

Pięć wylotów z Warszawy, trzy z innych miast i trzynaście przylotów do Warszawy – ...

Podróżowanie tylko dla zaszczepionych – czy to dyskryminacja?

Wprowadzenie obowiązkowych szczepień na covid-19 dla podróżujących byłoby dyskryminowaniem tych, którzy się nie zaszczepią ...

Grupa TUI bliska otrzymania pomocy od rządu

Na prawie 2 miliardy euro ma opiewać kredyt gwarantowany przez rząd Niemiec dla Grupy ...