Kraków Airport: Zimą 90 połączeń na 65 lotnisk

Fot. materiały prasowe

W zimowym rozkładzie krakowskiego lotniska znalazło się 90 połączeń do 56 miast i 65 portów lotniczych. Z Kraków Airport latać będzie 15 linii lotniczych.

W sezonie zimowym, który w lotnictwie rozpoczyna się 25 października, będzie można latać z Krakowa do 56 miast i 65 portów lotniczych – informuje Kraków Airport w komunikacie. 90 połączeń obsługiwać będzie 15 linii lotniczych: Air France, British Airways, easyJet, Eurowings, Flydubai, Jet2.com, KLM, PLL LOT, Lufthansa, Luxair Luxembourg Airlines, Norwegian, Ryanair, Swiss, Transavia i Wizz Air. Debiutantem w Balicach jest Luxair, który 30 listopada zainauguruje połączenie do Luksemburga (poniedziałki i piątki).

Z Krakowa będzie można latać ponadto między innymi do 14 miast na Wyspach Brytyjskich, dziewięciu we Włoszech, czterech w Norwegii, tyleż na Ukrainie, trzech w Niemczech, tyleż w Hiszpanii, a także do Szwecji, Danii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Portugalii, Grecji, na Maltę czy Cypr.

CZYTAJ TEŻ: Kraków Airport pomieści więcej samolotów

– W tym roku, mimo pandemii, pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z 90 połączeń lotniczych. Wiemy, że dzisiaj planowanie podróży nie jest łatwe, cała branża dąży do standaryzacji wytycznych, aby loty odbywały się na jednolitych zasadach, a pasażerowie mieli pewność wylotu i przylotu – mówi prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, cytowany w komunikacie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polskie miasta gotowe na przyjęcie turystów

Kilka tygodni temu polskie miasta zjednoczyły siły w obliczu koronakryzysu, zapoczątkowując akcję promocyjną pod ...

Iran świętuje turystyczny rekord

W zeszłym roku Iran odwiedziło prawie 8 milionów turystów – o 40 procent więcej ...

Ekspert: Osobisty doradca turystyczny podniesie twój status

Jeśli masz już osobistego trenera fitness, to powinieneś mieć też doradcę od wakacji – ...

Mapy Google’a z pytaniami od turystów

Google wprowadza nową funkcjonalność do swoich map. Pojawi się w nich zakładka „pytania i ...

Szwedzi: Latanie jest obciachowe

Coraz więcej Szwedów bojkotuje podróże lotnicze. Powodem jest negatywny wpływ samolotów na środowisko. W ...

Linie lotnicze: Latamy na pusto

W związku ze strachem towarzyszącym epidemii koronawirusa pasażerowie linii lotniczych odwołują rezerwacje. Samoloty latają ...