Kraków Airport: Zimą 90 połączeń na 65 lotnisk

Fot. materiały prasowe

W zimowym rozkładzie krakowskiego lotniska znalazło się 90 połączeń do 56 miast i 65 portów lotniczych. Z Kraków Airport latać będzie 15 linii lotniczych.

W sezonie zimowym, który w lotnictwie rozpoczyna się 25 października, będzie można latać z Krakowa do 56 miast i 65 portów lotniczych – informuje Kraków Airport w komunikacie. 90 połączeń obsługiwać będzie 15 linii lotniczych: Air France, British Airways, easyJet, Eurowings, Flydubai, Jet2.com, KLM, PLL LOT, Lufthansa, Luxair Luxembourg Airlines, Norwegian, Ryanair, Swiss, Transavia i Wizz Air. Debiutantem w Balicach jest Luxair, który 30 listopada zainauguruje połączenie do Luksemburga (poniedziałki i piątki).

Z Krakowa będzie można latać ponadto między innymi do 14 miast na Wyspach Brytyjskich, dziewięciu we Włoszech, czterech w Norwegii, tyleż na Ukrainie, trzech w Niemczech, tyleż w Hiszpanii, a także do Szwecji, Danii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Portugalii, Grecji, na Maltę czy Cypr.

CZYTAJ TEŻ: Kraków Airport pomieści więcej samolotów

– W tym roku, mimo pandemii, pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z 90 połączeń lotniczych. Wiemy, że dzisiaj planowanie podróży nie jest łatwe, cała branża dąży do standaryzacji wytycznych, aby loty odbywały się na jednolitych zasadach, a pasażerowie mieli pewność wylotu i przylotu – mówi prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, cytowany w komunikacie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Co trzeci Europejczyk bez tygodnia wakacji

Co trzeci Europejczyk nie mógł sobie pozwolić w zeszłym roku na tygodniowe wakacje – ...

Google pomoże wybrać hotel w czasach pandemii

Google pokaże, ile hoteli w danym regionie jest otwartych i które linie lotnicze tam ...

Zagraniczni turyści doceniają Kraków

Santander i Grenada to najlepsze miasta na krótki wypad – wynika z badania hiszpańskiej ...

Prezes Polskiej Izby Hotelarstwa Marek Łuczyński

Część hoteli nie przetrwa koronakryzysu

Stworzenie europejskiej turystyki regionalnej mogłoby złagodzić skutki kryzysu w branży hotelarskiej, wywołanego przez pandemię ...

ERV: Ślubu nie będzie? Mamy na to polisę

Rozstanie z partnerem i rezygnację z wyjazdu części grupy włączyło do nowej polisy podróżnej ...

Samoloty wypromują hotele Cooka

Thomas Cook reklamuje swoje marki hotelowe na samolotach należących do koncernu. Konkretnie mowa o ...