Aiport City Gdańsk – pierwszy biurowiec prawie gotowy

Fot. airport.gdansk.pl

Na biurowcu Alpha, który buduje się w Porcie Lotniczym Gdańsk, zawieszono dziś wiechę symbolizującą osiągnięcie najwyższego punktu budynku.

Na biurowcu Alpha na gdańskim lotnisku zawisła dziś wiecha, czyli przystrojony kolorowymi wstążkami wieniec, co oznacza, że osiągnięty został najwyższy punkt budynku – relacjonuje na swojej stronie internetowej Port Lotniczy Gdańsk. Generalny wykonawca Hochtief Polska ma przekazać Alphę lotnisku w drugim kwartale przyszłego roku.

Fot. airport.gdansk.pl

– Pandemia koronawirusa potwierdziła nasze przekonanie o potrzebie posiadania alternatywnych źródeł finansowania naszej spółki. Aiport City Gdańsk to powierzchnia komercyjna, na której wynajmie chcemy zarabiać i dzięki temu mieć inne niż lotniskowe dochody. W trudnych dla branży lotniczej i całej gospodarki czasach powstający w szybkim tempie biurowiec Alpha napawa optymizmem – mówi prezes Portu Lotniczego Gdańsk Tomasz Kloskowski, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gdańskie lotnisko wybuduje biurowce

– Planujemy, że do końca maja 2021 roku otrzymamy pozwolenie na użytkowanie budynku i będzie on mógł wejść w fazę komercjalizacji – dodaje p.o. dyrektora ds. Airport City w Porcie Lotniczym Gdańsk Michał Dargacz.

– Jesteśmy przekonani, że najemcy będą zadowoleni z wysokiego standardu obiektu i niepowtarzalnego otoczenia, będącego początkiem nowej dzielnicy lotniskowej, w której będą mogli nie tylko pracować, ale też spędzać czas wolny. Alpha będzie wyjątkowa pod każdym względem. Znajduje się w miejscu fantastycznie skomunikowanym z Trójmiastem, Pomorzem, krajem i światem. Jest budynkiem efektywnym energetycznie, przyjaznym dla środowiska i bardzo komfortowym. Na uwagę zasługuje również jej standard akustyczny. Zadbaliśmy o to, by nie było żadnych przekroczeń poziomu hałasu w budynku – zachwala dyrektor.

Fot. airport.gdansk.pl

Alpha to pierwszy z siedmiu planowanych budynków centrum komercyjnego Airport City Gdańsk. Ma sześć pięter i dwie kondygnacje podziemne. Będzie miała 8,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia, w tym biura, lokale gastronomiczne i usługowe, a także strefę sportu i rekreacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Strajk lekarzy rezydentów może pomóc turystyce

Rząd stosuje ciągle politykę ograniczania wzrostu wynagrodzeń. To działa chłodząco na koniunkturę w turystyce. ...

ITB – agent turystyczny może tu dużo zyskać

– Berlińskie targi to dla nas miejsce zdobywania informacji, nowych kontaktów i inspiracji – ...

Pali się luksusowy hotel w centrum Londynu

Ponad stu dwudziestu strażaków walczy z pożarem pięciogwiazdkowego hotelu Mandarin Oriental w centrum Londynu ...

AAAAgencję turystyczną sprzedam

Przepisy dyrektywy unijnej o usługach turystycznych i przepisy dyrektywy o ochronie danych osobowych sprawiają, ...

Niemcy już mają tanie kredyty obrotowe

Niskie oprocentowanie kredytów od 1 do 2,12 procent, gwarancje państwowe dla pożyczek i bezzwrotne ...

Ukraina – polscy turyści w szpitalu z zatruciem

34 turystów, w tym 11 Polaków, przebywających w ośrodku wypoczynkowym w ukraińskich Karpatach, trafiło ...