Wizz Air zapowiada 34 trasy z Katowic w szczycie sezonu

Fot. materiały prasowe

W Katowicach Wizz Air obsługuje obecnie 12 kierunków, do końca sierpnia planuje wznowić lub zainaugurować loty na kolejnych 22 trasach.

W pierwszych dniach czerwca Wizz Air wznowił obsługę sześciu kierunków z pyrzowickiej siatki połączeń regularnych – przypominają Katowice Airport w komunikacie. 4 czerwca samoloty węgierskiego przewoźnika pierwszy raz po długiej przerwie poleciały do Larnaki i Reykjavíku, 6 czerwca na Maltę, 10 czerwca do Katanii, a 14 czerwca do Mediolanu-Bergano i na Mikonos. Ponadto Wizz Air lata z Katowic do Londynu-Luton, Sztokholmu-Skavsty, Dortmundu, na Teneryfę, Fuerteventurę i do Kutaisi.

Do końca sierpnia przewoźnik planuje uruchomić loty na kolejnych 22 trasach. W tym miesiącu będą to: Kolonia-Bonn, Zaporoże (od 15 czerwca), Korfu (od 16 czerwca), Ateny, Alghero (od 17 czerwca), Palma de Mallorca, Burgas (od 25 czerwca), Split i Podgorica (od 26 czerwca).

Z kolei w lipcu i sierpniu Wizz Air znów zacznie latać z Pyrzowic do Eindhoven (od 3 lipca), Malagi (od 4 lipca), Oslo-Torp (od 19 lipca), Doncaster-Sheffield (od 20 lipca) Kijowa-Żulan, Bristolu, Liverpoolu, Barcelony (od 2 sierpnia), Stavanger, Castellon de la Plana, Lwowa (od 3 sierpnia), Rzymu-Ciampino i Odessy (od 4 sierpnia). W szczycie sezonu wakacyjnego siatka aktywnych połączeń Wizz Aira z Pyrzowic liczyć będzie 34 trasy.

CZYTAJ TEŻ: Czartery odbudowują ruch na katowickim lotnisku

– Reaktywacja połączeń Wizz Aira to bardzo ważna informacja z perspektywy odbudowy przewozów pasażerskich w Katowice Airport – mówi prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza lotniskiem, Artur Tomasik, cytowany w komunikacie.

– Wizz Air od lat jest najpopularniejszym przewoźnikiem w Pyrzowicach. Od rozpoczęcia działalności na pyrzowickim lotnisku w 2004 roku konsekwentnie rozwija swoją siatkę połączeń. W rekordowym 2019 roku na trasach z i do Pyrzowic przewiózł ponad 2 miliony podróżnych, co stanowiło prawie 42 procent wszystkich obsłużonych w Pyrzowicach pasażerów. W 2020 roku, pomimo licznych obostrzeń, w tym całkowitego zakazu lotów pasażerskich, Wizz Air również obsłużył największą liczbę pasażerów spośród wszystkich linii obecnych w Pyrzowicach. Na pokładach jego samolotów z i do Katowic podróżowało 591 tysięcy osób, czyli 41 procent całkowitej liczby podróżnych w minionym roku – wylicza Tomasik.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ruszyła Łódzka Organizacja Turystyczna

Na początek mają 350 tysięcy złotych budżetu, ale w przyszłym roku liczą już na ...

Pierwszy Leo Express do Pragi przeładowany. Za dużo chętnych

W sobotę rusza pierwszy pociąg Leo Express z Wrocławia do Pragi. Chętnych na przejazd ...

Mrzeżyno i Jarosławiec w siatce Polskiego Busa

Na platformie Polski Bus pojawiły się dwie nowe linie: z Wrocławia do Mrzeżyna i ...

Hotele Focus na plusie

Przychody wyniosły 54,2 miliona złotych netto, o ponad 22 procent więcej niż rok wcześniej ...

Egipt – pracownicy turystyki pierwsi do szczepienia

Ministerstwo Zdrowia Egiptu poinformowało, że pracownicy sektora turystycznego i lotniczego będą szczepieni na covid-19 ...

Brazylia – katastrofa statku pasażerskiego

Statek z około 70 osobami na pokładzie zatonął na rzece Xingu na północy Brazylii. ...