W Grecji coraz więcej turystów

Fot. Aleksander Kramarz

W czerwcu greckie lotniska obsłużyły prawie 1,2 miliona pasażerów z zagranicy. To o 1250 procent więcej niż przed rokiem. Jednak statystyki za pierwsze półrocze pokazują, że jeszcze nie udało się odrobić strat wywołanych przez pandemię.

O 433 procent, licząc rok do roku, zwiększył się w czerwcu ruch na greckich lotniskach, wynika ze statystyk opublikowanych przez tamtejszy Urząd Lotnictwa Cywilnego. Do Grecji przyleciało 1,2 miliona pasażerów z zagranicy, czyli o 1251 procent więcej niż przed rokiem, kiedy było ich 87,5 tysiąca.

CZYTAJ TEŻ: Premier Grecji: Druga połowa roku powinna być dla turystyki lepsza

Jeśli jednak zestawić te dane z czerwcem 2019 roku, okazuje się, że podróżnych przylatujących było o 46,2 procent mniej.

Także statystyki za pierwsze półrocze tego roku pokazują, że jeszcze nie udało się powrócić do wyników sprzed pandemii. Od stycznia do czerwca włącznie pasażerów korzystających z greckich lotnisk było 6,1 miliona (minus 2,8 procent w porównaniu z 2020 rokiem i minus 72,7 procent wobec 2019 roku).

ZOBACZ TAKŻE: Grecja zainwestuje unijne pieniądze w turystykę niszową

W tym czasie obsłużonych zostało około 100,3 tysiąca lotów, z czego 60,2 tysiąca krajowych i 40 tysięcy zagranicznych, co oznacza wzrost o 16,9 procent rok do roku, ale spadek o 54,3 procent w porównaniu z pierwszym półroczem 2019 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipt uruchomił portal wizowy dla turystów

Ministerstwo Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa Egiptu otworzyło stronę internetową, za pośrednictwem której podróżni mogą ...

Karnet na narty jak bilet lotniczy

Dynamiczne zmiany cen karnetów narciarskich to sposób firmy Tatry Mountain Resorts na zarządzanie ruchem ...

Madryt mówi „stop” nowym apartamentom

Madryt zawiesi na rok wydawanie licencji na wynajem mieszkań w centrum miasta – zapowiada ...

Turcja szczepi turystykę – od kelnera do dyrektora hotelu

W tureckim programie szczepień pracownicy turystyki traktowani są priorytetowo. Akcja szczepienia pilotów samolotów, stewardes, ...

Książę Harry angażuje się w turystykę

Brytyjski książę Harry stanął na czele organizacji Travalyst, której celem jest propagowanie zrównoważonego rozwoju ...

LOT: Kto chce, może dopłacić, żeby być eko

LOT wprowadził dobrowolną dopłatę do biletów, która ma wspomóc walkę z emisją dwutlenku węgla ...