To najpiękniejsza wyspa świata. I jest na niej tylko jeden hotel

Flatey, malutka islandzka wyspa, została wybrana najpiękniejszą wyspą świata.

Zestawienie 50 najpiękniejszych wysp na świecie przygotował magazyn „Big 7 Travel”. Propozycje i głosy przysyłali czytelnicy magazynu. W sumie propozycje nadesłało 5345 osób.

Wynik zaskoczył chyba wszystkich. Najpiękniejszą wyspą na świecie okazała się niewielka, mało znana wyspa należąca do Islandii – Flatey. Nie jest specjalnie oblegana, nie ma rozbudowanej bazy turystycznej – jest tam jeden nieduży hotel. Na całej wyspie mieszka sześć osób.

Najbardziej znane i oblegane przez turystów wyspy zajęły zaskakująco odległe miejsca na liście: Capri dopiero 14. miejsce, Bali 15., Ibiza 17., a Santorini 20. Majorka znalazła się na odległym 49. miejscu.

Flatey, co po islandzku oznacza płaska, znajduje się w środkowej części zatoki Breiafjörur, w północno-zachodniej części Islandii. Wchodzi w skład grupy 40 wysp, które należą do archipelagu Vestureyjar. Pod względem powierzchni stanowi największą wyspę w zatoce Breiafjörur, mimo że ma niespełna 2 kilometry długości i około 400 metrów szerokości. Flatey jest wyspą wulkaniczną i miejscem lęgowym wielu gatunków ptaków, m.in. maskonurów, edredonów, nurników, riss, fulmarów, kormoranów, ostrygojadów, płatkonogów, rybitw, sieweczek i śnieguł. Część wyspy jest rezerwatem przyrody, a cała wyspa to jedna z większych atrakcji turystycznych regionu.

W pierwszej dziesiątce najpiękniejszych wysp świata znalazły się także: filipińska wyspa Palawan (2 miejsce), Espíritu Santu (Vanuatu, 3 miejsce), Sommaroy (Norwegia, 4 miejsce), Korcula (Chorwacja, 5 miejsce), wyspy Aran (Irlandia, 6 miejsce), Pemba (Zanzibar, 7 miejsce), Barbados (8 miejsce), Lummi (USA, 9 miejsce) i Bora Bora (Polinezja Francuska – 10 miejsce).

Mogą Ci się również spodobać

LOT: Mamy 10 milionów pasażerów na 90-lecie

Pierwszy raz w historii LOT przewiózł 10 milionów pasażerów w ciągu jednego roku. Wzrost ...

Gwałtownie przerwana hossa. Rynek hoteli czeka hibernacja?

Liczne otwarcia, bardzo duży popyt, plany nietuzinkowych inwestycji. Do niedawna na rynku hoteli panował ...

Coraz więcej Polaków w Karyntii

Trekkingowe wyprawy narciarskie po trasie Nockberge Trail są nowością rozpoczynającego się sezonu zimowego w ...

Więcej pasażerów na greckich lotniskach

54,5 miliona pasażerów z kraju i zagranicy skorzystało od stycznia do września z greckich ...

Prezes Itaki Mariusz Jańczuk: Odkryliśmy diament nad Morzem Śródziemnym

Co Itaka robiła w ministerstwie turystyki Albanii? Ilu klientów wyśle w tym roku do ...

Tripsomnia.com z trzymilionowym wsparciem

Polski start-up Tripsomnia.com, działający jako platforma do rezerwacji wycieczek i atrakcji turystycznych, a także ...