To najpiękniejsza wyspa świata. I jest na niej tylko jeden hotel

Flatey, malutka islandzka wyspa, została wybrana najpiękniejszą wyspą świata.

Zestawienie 50 najpiękniejszych wysp na świecie przygotował magazyn „Big 7 Travel”. Propozycje i głosy przysyłali czytelnicy magazynu. W sumie propozycje nadesłało 5345 osób.

Wynik zaskoczył chyba wszystkich. Najpiękniejszą wyspą na świecie okazała się niewielka, mało znana wyspa należąca do Islandii – Flatey. Nie jest specjalnie oblegana, nie ma rozbudowanej bazy turystycznej – jest tam jeden nieduży hotel. Na całej wyspie mieszka sześć osób.

Najbardziej znane i oblegane przez turystów wyspy zajęły zaskakująco odległe miejsca na liście: Capri dopiero 14. miejsce, Bali 15., Ibiza 17., a Santorini 20. Majorka znalazła się na odległym 49. miejscu.

Flatey, co po islandzku oznacza płaska, znajduje się w środkowej części zatoki Breiafjörur, w północno-zachodniej części Islandii. Wchodzi w skład grupy 40 wysp, które należą do archipelagu Vestureyjar. Pod względem powierzchni stanowi największą wyspę w zatoce Breiafjörur, mimo że ma niespełna 2 kilometry długości i około 400 metrów szerokości. Flatey jest wyspą wulkaniczną i miejscem lęgowym wielu gatunków ptaków, m.in. maskonurów, edredonów, nurników, riss, fulmarów, kormoranów, ostrygojadów, płatkonogów, rybitw, sieweczek i śnieguł. Część wyspy jest rezerwatem przyrody, a cała wyspa to jedna z większych atrakcji turystycznych regionu.

W pierwszej dziesiątce najpiękniejszych wysp świata znalazły się także: filipińska wyspa Palawan (2 miejsce), Espíritu Santu (Vanuatu, 3 miejsce), Sommaroy (Norwegia, 4 miejsce), Korcula (Chorwacja, 5 miejsce), wyspy Aran (Irlandia, 6 miejsce), Pemba (Zanzibar, 7 miejsce), Barbados (8 miejsce), Lummi (USA, 9 miejsce) i Bora Bora (Polinezja Francuska – 10 miejsce).

Mogą Ci się również spodobać

Polacy mało zorientowani w prawach pasażerów

Tylko 30 procent Polaków wie, w jakich sytuacjach może ubiegać się o odszkodowanie lotnicze ...

Tylko LOT chce latać z Zielonej Góry

LOT jako jedyny złożył ofertę w przetargu na połączenia między Zieloną Górą a Warszawą. ...

Świetne pierwsze półrocze turystyki w Grecji

O 19,1 procent wzrosła od stycznia do czerwca liczba turystów, którzy przyjechali w Grecji ...

Karnet na narty jak bilet lotniczy

Dynamiczne zmiany cen karnetów narciarskich to sposób firmy Tatry Mountain Resorts na zarządzanie ruchem ...

Polskie miasta, wieś i kuchnia na targach w Londynie

Prawie 51 tysięcy przedsiębiorców turystycznych, polityków i dziennikarzy z całego świata odwiedza londyńskie World ...

Żegluga Augustowska wypłynęła na jeziora

Regularne rejsy po jeziorach rozpoczęła Żegluga Augustowska. Na niektóre kursy w czasie majowego weekendu ...