Lubelskie regionem partnerskim Tour Salonu

materiały prasowe

Zróżnicowaną ofertę całoroczną, zwłaszcza dla turystów, którzy lubią aktywny wypoczynek, zaprezentuje województwo lubelskie, tegoroczny region partnerski targów Tour Salon

Na poznańskich targach, które potrwają do 17 do 19 lutego, reklamowana będzie m.in. turystyka aktywna – lubelskie szlaki rowerowe, kajakowe, konne, szkółki jeździeckie, przystanie żeglarskie, stanice kajakowe, parki linowe i rodzinne parki rozrywki. Organizatorzy imprezy przypominają więc, że Małopolski Przełom Wisły, Podlaski Przełom Bugu, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, Polesie, Powiśle, Roztocze, Puszcza Solska i Lasy Janowskie  to znakomite tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej, konnej. W sezonie zimowym obszary te stają się zaś atrakcyjne dla narciarzy. Dostępne są na nich trasy biegowe i liczne stoki zjazdowe w kilkunastu ośrodkach narciarskich (najwięcej na Roztoczu i na Powiślu).

Organizatorzy Tour Salonu zapowiadają zapowiadają również obecność lubelskiej branży noclegowej. Wypoczynkowi w województwie lubelskim sprzyja bowiem rozwinięta sieć hoteli, moteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, oferujących zarówno smaczną regionalną kuchnię, jak i coraz atrakcyjniejsze programy pobytu, nawiązujące niejednokrotnie do miejscowych tradycji, obyczajów, rzemiosła.

Na stoiskach promujących region znajdą się również oferty wykorzystujące przygraniczne położenie regionu (umożliwiające łączenie wycieczki po Polsce z wyjazdem do Lwowa, Łucka czy Brześcia) i związane z obchodami 700-lecia Lublina.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sektor turystyczny tnie wydatki reklamowe

W pierwszym kwartale 2017 roku reklamodawcy z sektora podróże i turystyka przeznaczyli na promocję ...

Izrael na fali turystycznej popularności

Turystyczny rekord w Izraelu. Według danych tamtejszego Ministerstwa Turystyki w pierwszej połowie roku do ...

Ruszają loty z Moskwy do Kairu

Aeroflot i Egyptair uruchomiły rezerwacje biletów na loty z Moskwy do Kairu. Przez kilka ...

Itaka wyróżniona godłem „Teraz Polska”

– Godło „Teraz Polska” to dla nas wyjątkowa rekomendacja, która potwierdza wartość naszego produktu ...

Pakiety turystyczne pewniejsze od samego noclegu

Podróżny, który decyduje się na zakup pakietu turystycznego, spędza w hotelu dwa razy więcej ...

Brylantowa stolica Rosji -odwiedź położony nad Dnieprem Smoleńsk!

Jeśli od dawna planowaliście podróż na wschód, to czas najwyższy odwiedzić naszych sąsiadów zza ...