Lubelskie regionem partnerskim Tour Salonu

materiały prasowe

Zróżnicowaną ofertę całoroczną, zwłaszcza dla turystów, którzy lubią aktywny wypoczynek, zaprezentuje województwo lubelskie, tegoroczny region partnerski targów Tour Salon

Na poznańskich targach, które potrwają do 17 do 19 lutego, reklamowana będzie m.in. turystyka aktywna – lubelskie szlaki rowerowe, kajakowe, konne, szkółki jeździeckie, przystanie żeglarskie, stanice kajakowe, parki linowe i rodzinne parki rozrywki. Organizatorzy imprezy przypominają więc, że Małopolski Przełom Wisły, Podlaski Przełom Bugu, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, Polesie, Powiśle, Roztocze, Puszcza Solska i Lasy Janowskie  to znakomite tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej, konnej. W sezonie zimowym obszary te stają się zaś atrakcyjne dla narciarzy. Dostępne są na nich trasy biegowe i liczne stoki zjazdowe w kilkunastu ośrodkach narciarskich (najwięcej na Roztoczu i na Powiślu).

Organizatorzy Tour Salonu zapowiadają zapowiadają również obecność lubelskiej branży noclegowej. Wypoczynkowi w województwie lubelskim sprzyja bowiem rozwinięta sieć hoteli, moteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, oferujących zarówno smaczną regionalną kuchnię, jak i coraz atrakcyjniejsze programy pobytu, nawiązujące niejednokrotnie do miejscowych tradycji, obyczajów, rzemiosła.

Na stoiskach promujących region znajdą się również oferty wykorzystujące przygraniczne położenie regionu (umożliwiające łączenie wycieczki po Polsce z wyjazdem do Lwowa, Łucka czy Brześcia) i związane z obchodami 700-lecia Lublina.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tour Salon zaprasza na spotkania z podróżnikami

Katarzyna Pakosińska, Adam Wajrak, Jacek Hugo-Bader, Jarosław Kuźniar będą gośćmi lutowych targów turystycznych Tour ...

Ryanair przeprasza klientów za kłopoty

Ryanair odwołał 2100 ze 103 tysięcy lotów w ciągu najbliższych 6 tygodni. Wszyscy pasażerowie, ...

Kraków Airport – największy w regionach, z apetytem na więcej

6,4 miliona pasażerów chce obsłużyć w tym roku lotnisko w Krakowie. To o 10 ...

Rosjanie coraz częściej na zakupach w Polsce

Od początku roku Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego wydali na zakupy w Polsce i innych ...

Polska z najlepiej ocenionym stoiskiem na ITB

Stoisko Polski na targach turystycznych ITB w Berlinie zostało wyróżnione jako najlepsze spośród stoisk ...

Dubaj: Przyjedź, by zjeść naprawdę dobrze

Pierre Gagnaire, Gordon Ramsay, Nobu Matsuhisa, Giorgio Locatelli czy Jamie Oliver – to tylko ...