Turcy dopłacają do rejsów wycieczkowych

Pixabay

30 dolarów za każdego pasażera oferuje turecki rząd organizatorom rejsów wycieczkowych, którzy będą zawijać do tamtejszych portów – informuje dziennik „Hurriyet Daily News”

W czasie spotkania z branżą turystyczną tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego minister turystyki i kultury Nabi Avci przyznał, że zeszły rok był trudny dla przedsiębiorców z tego sektora. Liczba gości zagranicznych zmniejszyła się o 30 procent (rok do roku), do 25,3 miliona, a przychody przedsiębiorców obniżyły się o 29,7 procent, do 22,1 miliarda dolarów.

Według resortu powodem tych zmian były zamachy terrorystyczne, kryzys dyplomatyczny z Rosją, a także nieudana próba puczu, do której doszło 15 lipca 2016 roku. Avci podkreślał jednak, że Turcja znalazła się na szóstym miejscu na świecie wśród najpopularniejszych kierunków turystycznych, a rząd nie ustaje w staraniach, by jej wyniki były lepsze.

– W ostatnim czasie rząd zadecydował o dopłatach dla turystyki morskiej. Organizatorom rejsów, którzy będą pływać do Turcji, zapłacimy po 30 dolarów za każdego pasażera – zapowiedział Avci. Prawie wszyscy duzi armatorzy wykreślili postoje w Turcji z planów na rok 2017.

Rząd turecki dopłaca już po 6 tysięcy dolarów do lotów rejsowych i czarterowych. Programem objętych zostało 10 lotnisk w Turcji. – Z waszą pomocą wrócimy do starych, dobrych czasów – dodał minister, zwracając się do przedstawicieli tamtejszej branży. – Firmy turystyczne muszą być silne, tu działa prawo Murphy’ego. Jeśli stwierdzimy, że sprawy przyjmą zły obrót, tak właśnie się stanie – zapowiedział Avci.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sindbad przejmuje klientów Becker Reisen

Sindbad, największy przewoźnik autokarowy w Polsce, pozyskał kolejnego partnera – do grona jego podwykonawców ...

Maroko: Nasz potencjał jest niewykorzystany

Prawie 6,5 miliona turystów przyjechało do Maroka od stycznia do lipca tego roku. Choć ...

Irlandia czeka na uderzenie Ofelii

Irlandia przygotowuje się na nadejście huraganu Ofelia, który nadciąga w jej kierunku z Azorów. ...

Morawiecki: Przedłużyłem pomoc dla poszkodowanych firm na marzec

– Podjąłem decyzję, że w marcu będziemy kontynuować program wsparcia dla firm – ogłosił ...

POT już szykuje nowe certyfikaty

Polska Organizacja Turystyczna w tym roku przyzna więcej nagród mających promować miejsca wyjątkowe i ...

Nowi ambasadorowie, kierunek: Austria, Chile, Panama

Jolanta Róża Kozłowska będzie reprezentowała Polskę w Wiedniu, Jacek Gawryszewski w Santiago de Chile, ...