Samorządy chcą spopularyzować szlak wodny Pisa – Narew

Szlak wodny Pisa – Narew, dzięki któremu można kajakiem dopłynąć z Warszawy, a nawet z Krakowa, na Mazury, ma się stać produktem turystycznym. Trzy regiony – Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie i Mazowieckie – zamierzają go wypromować

Jak mówi przewodniczący Związku Gmin Pisa – Narew Edmund Lipnicki, w głównej mierze chodzi o spopularyzowanie znanego już szlaku wodnego. – Szlaki wodne rzekami Krutynią czy Rospudą są bardzo znane i przyciągają turystów, dając możliwości lokalnej społeczności. Chcemy podobnie wypromować niezwykle malowniczy szlak Pisa – Narew – powiedział Lipnicki.

Szlak przebiega przez trzy województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie i mazowieckie. Chodzi o to, by zaktywizować lokalną społeczność przy obsługiwaniu turystów, dając im możliwość założenia stołówki czy wypożyczalni sprzętu wodnego oraz budowy przystani, portów, pól namiotowych i campingowych.

– Pisa niegdyś była ważnym komunikacyjnym szlakiem służącym żeglarzom z Mazowsza do transportowania żaglówek na Mazury, my chcemy, by stała się ona dzięki swym walorom przyrodniczym główną atrakcją i miejscem na zaplanowanie spędzenia wolnego czasu. Można ją zwiedzać z kajaka, kanoe czy tratwy – wyjaśnia Lipnicki.

Pisa – Narew to jednocześnie szlak tranzytowy łączący Wisłę z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Na 120 kilometrów. Składa się na niego rzeka Pisa (80 km) i fragment Narwii od ujścia Pisy w Nowogrodzie do Ostrołęki (40 km).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zarządca stoku dba o szczegóły albo płaci

Złe urządzenie tras zjazdowych i zaniedbanie ich zabezpieczenia narażają zarządców stoków na konieczność wypłaty ...

Statki wycieczkowe ucierpią przez koronawirusa

Dla organizatorów rejsów wycieczkowych gehenna, jaką przeżywali pasażerowie Diamond Princess jest najgorszą antyreklamą. Popyt ...

UIA poleci z Kijowa do Nowego Delhi

Ukraine International Airlines uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy stolicami Ukrainy i Indii Lot z Kijowa ...

Air Berlin bankrutem z wysoką pensją szefa

Pracownicy upadłej niemieckiej linii lotniczej Air Berlin szukają nowego zatrudnienia. Tymczasem jej prezes, Thomas ...

Betlej: Rekordowy wzrost cen wycieczek

294 złote – o tyle średnio zdrożały wakacje z biurami podróży w porównaniu z ...

Pracownik służby zdrowia pobiera wymaz od turysty na przejściu granicznym w Promachonas

Wjazd lądem do Grecji tylko z negatywnym testem na covid-19

Turyści wjeżdżający do Grecji przez Promachonas na granicy z Bułgarią będą musieli od 14 ...