Bułgarska minister śle pocztówki do turystów

AFP

Ponad 400 tysięcy pocztówek wyśle bułgarskie Ministerstwo Turystyki ludziom, którzy w tym roku zdecydowali się spędzić wakacje w tym kraju

Od stycznia do lipca Bułgarię odwiedziło prawie 5 milionów zagranicznych gości, czyli o 7,2 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej – informuje dziennik „Novinite” na swojej stronie internetowej. Dane potwierdzają szacunki Ministerstwa Turystyki, które przewidywało w całym 2017 roku wzrost sięgający od 7 do 10 procent. Zdaniem resortu w sezonie letnim, liczonym od maja do października, do kraju przyjedzie 5,7 miliona ludzi, co przełoży się na wzrost rzędu 4,5-5 procent (porównując rok do roku).

Bułgarskie Ministerstwo Turystyki promuje ten kraj jako miejsce na wypoczynek z usługami na najwyższym poziomie.

W ramach kampanii promocyjnej resort wyśle do turystów zagranicznych ponad 400 tysięcy pocztówek z podziękowaniem za wybranie bułgarskich wakacji. Odbiorcy kartek zostaną wskazani losowo, ale z uwzględnieniem regionu zamieszkania. Chodzi o to, by pocztówki w mniej więcej równej liczbie dotarły do wszystkich zakątków poszczególnych państw.

Akcja będzie prowadzona od początku września do końca sezonu letniego. Na kartkach przedstawiających freski z Rylskiego Monastyru i Trackiego Grobowca w Kazanłyku znajdzie się tekst „Dziękuję za wybranie Bułgarii” i podpis minister turystyki Nikoliny Angelkovej. Całość ozdobi znaczek, który został wydany z okazji Międzynarodowego roku turystyki zrównoważonej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Itaka zimą wróci do Sri Lanki

Tej zimy z Itaką można wybrać się do 48 krajów. Touroperator rusza dziś ze ...

Logo Air Berlina zniknie z samolotów

Akcje linii lotniczej Air Berlin wystawiono na sprzedaż. Ale prezes spółki zapewnia, że większość ...

Chorwacja sprzedała 85 milionów noclegów

Od stycznia do sierpnia w Chorwacji zarejestrowano 14,8 przyjazdów turystów zagranicznych. Łącznie wykupili oni ...

Turcja inwestuje w Wyspę Demokracji i Wolności

Turecka wyspa Yassiada (lub Yassi Ada) znajdująca się u wybrzeży Stambułu, na Morzu Marmara, ...

Niemcy polubili hotele dla dorosłych

Niemieccy touroperatorzy notują coraz większe zainteresowanie pobytami w hotelach dla dorosłych. Wzrost sprzedaży noclegów ...

RateHawk: Mamy nowe biuro i konto w złotówkach

Internetowy konsolidator usług dla branży turystycznej, RateHawk, wprowadził się do nowego biura. – Rozwijamy ...