Światowy Sojusz Turystyki wkracza do gry

materiały prasowe

World Tourism Alliance to nowe ciało w świecie międzynarodowych organizacji turystycznych. Powołane przez 89 założycieli stowarzyszenie ma być pierwszą tego typu organizacją non-profit. Na jego czele stoją Chińczycy

Jak informuje Chińska Narodowa Organizacja Turystyczna (CNTA), wśród członków-założycieli są narodowe organizacje turystyczne, duże firmy z sektora, think tanki, instytuty badawcze i międzynarodowe zrzeszenia. Niecałe 40 procent z nich pochodzi z Chin, reszta – między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Australii, RPA, Japonii i Brazylii.

World Tourism Alliance (WTA) ma być pierwszą światową, pozarządową organizacją turystyczną non-profit. Jej powołanie zostało zainicjowane przez Chińskie Stowarzyszenie Turystyczne, a pierwsze posiedzenie odbyło się w pierwszej połowie września w Chengdu. Dyrektor komitetu organizacyjnego do spraw powołania WTA i jednocześnie prezes CNTA Li Jinzao podkreślał, jak bardzo chiński rząd docenia rozwój turystyki.

– Celem stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju, zmniejszanie ubóstwa i szerzenie pokoju – mówi Li. Jego zdaniem WTA i UNWTO wzajemnie się uzupełniają i są „jak dwa koła napędzające wymianę w światowej turystyce i współpracę na szczeblu rządowym i pozarządowym”. WTA – jego zdaniem – powinno szukać też synergii między turystyką i innymi segmentami gospodarki oraz wspierać inicjatywę reaktywacji Jedwabnego Szlaku „Jeden Pas Jedna Droga”.

Li ocenia, że WTA stanie się platformą dla rozwoju i wyznaczania międzynarodowych standardów dla branży, inwestycji, współpracy, promocji międzynarodowych produktów turystycznych i badań. Będzie także zbierać, analizować i udostępniać dane dotyczące turystyki regionalnej i światowej, udzielać konsultacji i szkolić rządy oraz przedsiębiorstwa. Zbuduje również mechanizm wymiany doświadczeń i wiedzy dla swoich członków.

Organami WTA są zgromadzenie ogólne, zarząd i sekretariat. To pierwsze ciało ma rolę kontrolną, zarząd ma pełnić funkcje wykonawcze, a sekretariat – administracyjne. W skład tego ostatniego wejdzie sekretarz generalny i jego podwładni. Siedzibą organizacji są Chiny, a językami urzędowymi: chiński, angielski, francuski, rosyjski, arabski i hiszpański.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Greckie wyspy z niższym VAT-em z powodu uchodźców

O 30 procent niższa stawka VAT-u będzie obowiązywać do końca roku na pięciu greckich ...

Emilewicz: Otwarcie granic możliwe po 15 czerwca

Jeśli epidemia nie będzie rozwijać się szybciej niż teraz, to po 15 czerwca będzie ...

Sisi: Będę kandydował na prezydenta, bo buduję państwo

Prezydent Egiptu Abd el Fatah es-Sisi w telewizyjnym wystąpieniu ogłosił, że będzie ubiegał się ...

FBI ostrzega turystykę przed rosyjskimi hakerami

Amerykańskie i brytyjskie organizacje rządowe ostrzegają branżę turystyczną przed możliwymi atakami rosyjskich hakerów. Zagrożeni ...

Niemiecka branża żąda równej konkurencji

Nie chcemy żadnych subwencji, ani specjalnych regulacji. Potrzebujemy uczciwej konkurencji – mówi szef DRV ...

Czarny scenariusz Ryanaira

Irlandzka tania linia lotnicza nie planuje wznowienia rejsów w maju, a jeśli poleci w ...