Hurghada otwiera się na niepełnosprawnych gości

Pixabay

W Hurghadzie powstanie kompleks turystyczny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – informuje magazyn „Egypt Today”

Gubernatorstwo Morza Czerwonego poinformowało, że w Hurghadzie powstanie kompleks turystyczny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na jego terenie znajdą się zarówno prywatne jak i publiczne obiekty. W oświadczeniu, na które powołuje się „Egypt Today”, opublikowanym przez biuro gubernatora regionu, napisano, że w skład nowego kompleksu wejdą hotel, szpital, centrum sportowe, sieć restauracji i sklepów, klub nocny, place zabaw, baseny i centrum edukacyjno-kulturowe. Dzięki licznym atrakcjom korzystać będą więc z niego mogły osoby w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Według biura gubernatora region skorzysta na tej inwestycji, ponieważ dzięki stworzeniu miejsca spełniającego wymagania osób z ograniczoną mobilnością, będzie mógł pozyskać turystów niepełnosprawnych. W piśmie podkreślono, że ta grupa podróżnych zyskuje na świecie coraz większe znaczenie. Dodatkowo, realizacja projektu ma zwrócić uwagę innych przedsiębiorców na ten rodzaj turystyki i zachęcić ich do podjęcia działań otwierających ich na podróżnych z ograniczoną sprawnością ruchową.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd planuje zamknąć stoki i hotele na dłużej

Ruch turystyczny ma w Polsce zostać całkowicie zatrzymany na sylwestra i na ferie. Stoki ...

Accor chce wycofać Orbis z giełdy

Główny akcjonariusz hotelarskiej firmy, Grupa AccorHotels, ogłosiła wezwanie do sprzedaży wszystkich pozostających poza jej ...

Barcelona: Polityka wystraszyła turystów

O 5,5 procent spadła w czwartym kwartale zeszłego roku liczba zagranicznych turystów odwiedzających Barcelonę. ...

MSZ: Nie ma informacji o Polakach poszkodowanych w Barcelonie

Do chwili obecnej lokalne władze hiszpańskie nie potwierdziły, aby wśród poszkodowanych w zamachu w ...

Kraków zyska połączenie lotnicze z Dubajem

Linia lotnicza ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, flydubai, ogłosiła uruchomienie nowych europejskich tras na przyszły ...

Kielce i okolice w pakietach rodzinnych

Przy okazji Dnia Dziecka ruszy nowy produkt turystyczny – „Kielce – raj dla dzieci”. ...