LOT do Koszyc. Po słowackiej stronie Tatr

Międzynarodowy port lotniczy w Koszycach stanowi bramę do malowniczej, słowackiej części Tatr. Ten region Słowacji coraz częściej staje się miejscem wypoczynku polskich turystów. Dlaczego wybieramy go tak chętnie i co sprawia, że docieramy tam właśnie samolotem?

Atrakcje

Turyści, którzy spędzają urlop po słowackiej części Tatr, z pewnością nie mogę narzekać na nudę, bowiem zarówno Koszyce, jak ich okolice kryją mnóstwo atrakcji i urokliwych, wartych odwiedzenia miejsc. Nad miastem góruje katedra św. Elżbiety, na miejscu zaś czeka słynny koszycki Złoty Skarb i trzy drewniane stodoły umieszczone na dachu 12-piętrowego wieżowca przy ulicy Lidicke Nameste 1.

Koszyce to jednak nie tylko piękne słowackie miasto, ale i wspaniałe okolice. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z przyjemnością przemierzą Park Narodowy Słowacki Raj, w którym podziwiać można bajkowe wodospady, pomosty i szlaki prowadzące po drabinach oraz wąwozy i jaskinie wpisane na listę UNESCO. To nie koniec – na terenie Słowacji znajduje się spora część winiarskiego regionu Tokaj. Od wszystkich tych atrakcji dzieli nas maksymalnie 100 minut podróży z lotniska.

 

Droga na skróty

Podróż samolotem zwykle jest krótsza i bardziej komfortowa od podróży autobusem czy samochodem. Coraz częściej jest również tańsza, co pozwala turystom oszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. O to, jak wiele osób decyduje się skorzystać z tej możliwości, zapytaliśmy pana Juraja Totha, kierownika ds. marketingu lotniczego i biznesu:

W 2017 roku progi lotniska w Koszycach przekroczyło około 500 000 pasażerów. Korzystają z czterech regularnych linii lotniczych (PLL LOT, Turkish Airlines, Czech Airlines, Austrian Airlines) oraz tanich linii WizzAir. Bezpośrednio z Koszyc docierają do Warszawy, Stambułu, Pragi, Wiednia, Bratysławy, Londynu, Luton, Doncaster, Sheffield, Tel Awiwu i Kolonii. Wystarczy jedna przesiadka (np. w Warszawie, Stambule, Wiedniu czy Pradze), by dotarli do ponad 500 innych miejsc na całym świecie.

 

Lepszy LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują loty do Koszyc od marca 2016 roku. Wybierający to połączenie turyści z Warszawy docierają na miejsce po zaledwie godzinie lotu. Jeśli celem ich podróży są słowackie Tatry, po wylądowaniu w Koszycach mogą wynająć samochód i w krótkim czasie znaleźć się na miejscu, tym samym skracając czas podróży nawet o połowę. Pokonanie tej samej drogi samochodem z Warszawy trwałaby około 8-10 godzin. Rejsy z Okęcia do Koszyc realizowane są przez Polskie Linie Lotnicze 8 razy w tygodniu: 5 razy wieczorem (wylot z Warszawy o godzinie 22:35 we wtorki, środy, czwartki, piątki i niedziele) i 3 razy po południu (wylot z Warszawy o 13:20 w poniedziałki, wtorki i środy). Pasażerowie podróżują nowoczesnymi samolotami Embraer 170 i Q400.

– Słowackie Tatry cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich turystów. Nie ma się czemu dziwić – te przepiękne, malownicze okolice, teraz stały się dla Polaków jeszcze bardziej dostępne. – komentuje Juraj Toth. – Wystarczy godzina, by z zatłoczonej Warszawy przenieść w spokojnie, idealne do wypoczynku miejsce. Jeśli ktoś pragnie naładować baterie, ukoić nerwy i zrelaksować się po ciężkim tygodniu pracy, wystarczy, że wsiądzie samolot i przyleci do Koszyc.

 Charakter tego miejsca idealnie obrazuje materiał zdjęciowy z kampanii w serwisie Instagram pod hasztagem #odlotowekosice.

Koszyce to wspaniałe i stosunkowo niedrogie miejsce, które docenią wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku i zdrowego, górskiego powietrza. Czekające na turystów atrakcje z pewnością dostarczą im niezapomnianych wrażeń, a krótka i komfortowa podróż pozostawi miłe wspomnienia.

 

Mogą Ci się również spodobać

Ministrowie finansów: Loty są za tanie

Ministrowie finansów dziewięciu krajów Unii Europejskiej uznali, że podróże lotnicze są zbyt tanie, co ...

Jarosław Nowak prezesem Elbestu Hotels

Jarosław Nowak objął stanowisko prezesa zarządu ogólnopolskiej sieci hoteli Elbest Hotels. Do Elbest Hotels ...

Włochy dopłacą obywatelom do urlopu

500 euro na tegoroczny urlop dostaną od swojego rządu najmniej zarabiający Włosi. W ten ...

Niemcy zwiększają tunezyjską ofertę

DER Touristik poszerzył swoją ofertę wylotów do Tunezji – rozbudował jesienny program należących do ...

Bruksela zdecyduje o pomocy dla Air Berlin

Komisja Europejska w ciągu dwóch miesięcy zdecyduje o losach pożyczki udzielonej niemieckim liniom lotniczym ...

Urlopowicze czekają na bony

Większość planujących letnie wyjazdy wstrzymuje się z rezerwacjami, czekając na bony wakacyjne – wynika ...