Turcja – za co lubią ją Polacy, a za co Niemcy i Brytyjczycy?

Fot. Filip Frydrykiewicz

Polscy turyści lubią Turcję za jej hotele z ofertą all inclusive. W Europie są raczej odosobnieni w tych preferencjach – pokazują badania tamtejszego ministerstwa turystyki.

Ministerstwo Kultury i Turystyki Turcji przeprowadziło ankietę wśród turystów z krajów najważniejszych z punktu widzenia ruchu turystycznego do Turcji – wyjaśnia na swojej stronie internetowej dziennik „Daily Sabah”. Polacy powiedzieli ankieterom, że najchętniej kupują wakacje w Turcji w ramach wczesnej rezerwacji (first minute), by skorzystać ze zniżek. Wybierają Turcję, bo doceniają możliwość wypoczywania w resortach oferujących all inclusive.

CZYTAJ TEŻ: Turcja zmienia zasady pobierania podatku turystycznego

Dla Niemców najważniejsze na wakacjach okazały się turecka gościnność, dobra jakość hoteli, atrakcyjne ceny i stosunkowo krótki lot. Najczęściej wypoczywają w regionie Antalyi, lubią też Muglę i Stambuł. Coraz częściej korzystają z alternatywnych form turystyki, są też zainteresowani zwiedzaniem Kapadocji.

Grecy od czasu kryzysu wybierają kierunki położone blisko swojego kraju. Chętnie korzystają z możliwości zrobienia zakupów, oferty kulinarnej, zwiedzania, lubią też spędzać wakacje na jachtach.

Belgowie chcą odpoczywać w Turcji, ponieważ można tam łączyć pobyt nad morzem z udziałem w wydarzeniach kulturalnych i ze zwiedzaniem zabytków, podoba im się również możliwość uprawiania sportów. Chętnie wypoczywają w Antalyi, Stambule, Mugli, Kapadocji i Izmirze.

Brytyjczykom najbardziej zależy, żeby pojechać na wakacje z rodziną w miejsce, w którym nie zawiedzie ich pogoda, a i cena nie będzie za wysoka w ramach oferty last minute.

ZOBACZ TEŻ: Turcja ma nowy plan dla turystyki

Hiszpanie wybierają Turcję z uwagi na jej bogatą kulturę i historię, ale też smaczne jedzenie i możliwość zrobienia tanio zakupów.

Włosi odpowiedzieli, że chcą na wakacjach poznać nowe kultury i odpocząć nad morzem. Duże znaczenie ma dla nich przystępna cena, dobra jakość i gwarantowana pogoda. Mniejszą wagę przywiązują do all inclusive.

Turyści znad Zatoki Perskiej kładą nacisk na to, żeby miejsce, w którym wypoczywają dawało poczucie bezpieczeństwa, gwarantowało dobrą pogodę i żeby można było łatwo dostać do takiego kraju wizę. Znaczenie mają też oferta handlowa i podobieństwo kulturowe.

Rosjanie lubią Turcję za dobry standard hoteli z bogatą ofertą dla rodzin z dziećmi, łatwość w uzyskaniu wizy i atrakcyjne ceny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Klienci Rainbowa kolejny rok będą latać samolotami Enter Aira

171,1 miliona złotych to wartość kontraktu, jaki zawarło biuro podróży Rainbow z największą w ...

Włoska Matera Europejską Stolicą Kultury 2019 roku

„Otwórzmy się na przyszłość” – to hasło, które przyświeca Europejskiej Stolicy Kultury roku 2019, ...

Uwaga na lotniskowe WiFi

Korzystanie z darmowych sieci WiFi na lotniskach naraża internautów na ataki hakerów, ostrzega amerykańska ...

Więcej Niemców w Grecji

Grecja będzie jednym z najważniejszych kierunków letnich wyjazdów Niemców – tamtejsza branża turystyczna już ...

Polska w dziesiątce polecanych przez Lonely Planet

Prestiżowy przewodnik turystyczny Lonely Planet ogłosił, dokąd wybrać się na wakacje w 2018 roku. ...

Egipcjanie wybiorą radnych

Po tym jak w wyborach prezydenckich urzędujący prezydent uzyskał 97 procent poparcia, władze w ...