Wyspy Kanaryjskie: Turyści pod specjalnym nadzorem

Fot. Pixabay

Każdy turysta przylatujący na Wyspy Kanaryjskie będzie zobowiązany do zainstalowania na telefonie aplikacji, umożliwiającej śledzenie go. Dodatkowo będzie musiał przedstawić zaświadczenie, że nie jest zarażony koronawirusem — pisze ukazujący się na wyspach dziennik „El Dia”.

Z kolei rzeczniczka kanaryjskiego Ministerstwa Turystyki zapewnia, że władze zrobią wszystko, by turyści przyjeżdżający na wyspy czuli się bezpiecznie, jeśli chodzi o ich zdrowie. Zaapelowała do władz krajów, z których przyjeżdżają największe grupy urlopowiczów, aby pomogły w sprawdzaniu stanu zdrowia pasażerów, zanim jeszcze wsiądą oni do samolotów.
Kanaryjska minister transportu Yaiza Castilla podkreśla, że chce pokazać, jak powinno działać „światowe laboratorium bezpiecznej turystyki”. I przypomina, że to właśnie Wyspy Kanaryjskie były miejscem, w którym w Europie jeszcze w lutym pojawił się wirus Covid-19. — Skoro byliśmy pierwsi w odnotowaniu zarażenia, to będziemy również pierwsi w otwieraniu się na turystykę – oświadczyła.
Wyspy Kanaryjskie otworzą się na turystykę zagraniczną dopiero w październiku tego roku. Wcześniej, już w lipcu i sierpniu, będą tam mogli przylatywać Hiszpanie z kontynentu. Według oficjalnych informacji reaktywacja turystyki zagranicznej planowana jest dopiero w trzeciej fazie uwalniania gospodarki z ograniczeń.
— Dzięki temu zagraniczni goście będą mogli u nas odpocząć w październiku, listopadzie i grudniu, czyli w miesiącach, w których tak chętnie przyjeżdżają — mówiła Yaiza Castilla. Przyznała, że wcześniej planowano otworzyć się na turystykę zagraniczną już od 1 czerwca, jednak ten plan uznano za nierealny. – Jeśli sytuacja będzie taka, że będzie można zacząć otwierać hotele w lipcu-sierpniu, otrzymamy sygnał, że jesteśmy na właściwej drodze – oceniła Castilla.
Na Wyspach Kanaryjskich wykryto dotychczas 2094 przypadki zarażenia Covid-19. 128 osób umarło z jego powodu. To oznacza, że jest to region Hiszpanii najmniej dotknięty koronawirusem.

Mogą Ci się również spodobać

LOT – związkowcy pikietują, samoloty latają

Około stu pracowników LOT-u w mundurach pikietowało od godziny szóstej do ósmej trzydzieści siedzibę ...

Rosjanie podporą cypryjskiej turystyki

W 2018 roku Cypr odwiedziły prawie 4 miliony turystów. Wprawdzie liczba gości rośnie, ale ...

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: Rośnie liczba klientów biur podróży

Przybywa klientów wyjeżdżających z biurami podróży za granicę. W segmencie czarterów wzrost od października ...

ETI – teraz w Polsce już oficjalnie

Pierwszy samolot z naszymi klientami wyleci 22 czerwca, a od przyszłego tygodnia będzie można ...

Betlej: Biura podróży przed wielką szansą

Jeśli nie wydarzy się nic niekorzystnego, w najbliższych 6 latach liczba sprzedawanych wycieczek w ...

Turcja – laptopy wrócą do samolotów do USA

Od jutra zniesiony ma zostać zakaz wnoszenia laptopów na pokład samolotów lecących ze Stambułu ...