Wyspy Kanaryjskie w pilotażowym programie paszportów zdrowia

Fot. Aleksander Kramarz

Wyspy Kanaryjskie są pierwszym regionem turystycznym, do którego polecą pasażerowie monitorowani przez aplikację Hi+Card. Będą to osoby niezarażone koronawirusem.

Pierwsi pasażerowie, których będzie monitorować aplikacja Hi+Card, nazywana już teraz cyfrowym paszportem zdrowia, polecą na Wyspy Kanaryjskie – pisze portal Canary News. Region został wybrany do pilotażowego etapu programu wspieranego przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO).

Minister turystyki Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla mówi, że trzeba podejmować odpowiednie kroki, żeby turyści mogli łatwo podróżować, a linie lotnicze zwiększyły liczbę lotów. Sekretarz generalny UNWTO Zurab Pololikaszwili zaznacza, że w czasach, w których pandemia wstrząsnęła światową gospodarką i zagroziła turystyce, innowacja stała się podstawą powrotu do normalności. – Wyjazdy nie będą już takie jak wcześniej. Staną się bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone i w dalszym ciągu będą dawać korzyści krajom i społecznościom – tłumaczy.

CZYTAJ TEŻ: Wyspy Kanaryjskie: Turyści pod specjalnym nadzorem

Pilotażowy lot w ramach programu podróży bez covid-19 zaplanowany jest na lipiec. Pasażerowie, którzy będą korzystać z aplikacji, mają mieć na swoich smartfonach profile, do których instytucja wyznaczona przez Ministerstwo Zdrowia wgra informacje medyczne. Antonio López de Ávila, współzałożyciel i prezes firmy TDDS (Tourism Data Driven Solutions), współtwórcy aplikacji, tłumaczy, że to pozwoli zapobiec próbom manipulowania danymi lub oszustwom. O zamieszczenie informacji w aplikacji występować będą użytkownicy. Mają one być zaszyfrowane i bezpiecznie przechowywane.

Hi+Card to jedno z rozwiązań, które wspiera UNWTO, rząd Hiszpanii i rząd Wysp Kanaryjskich. Nad jego stworzeniem pracują światowi eksperci w dziedzinie innowacji i technologii dla branży turystycznej. Celem projektu jest odbudowa turystyki w Hiszpanii i na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Nieoficjalnie: Hiszpania nie otworzy granic do lipca

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wypadek statku w Tajlandii – utonęło co najmniej 21 turystów

Nieopodal wybrzeży tajlandzkiej wyspy Phuket na Morzu Andamańskim zatonął statek przewożący chińskich turystów Nieopodal ...

Wizz Air wzmocni rejsy z Ukrainy do Polski

Wizz Air planuje uruchomić z nowego portu, w Zaporożu na wschodzie Ukrainy, sześć połączeń, ...

Pokoje dla turystów pod nadzorem

Wynajmujący mieszkania turystom będą rejestrowani i kontrolowani. Rząd chce walczyć z szarą strefą w ...

Gdy leci z nami maluch

Sondaże mówią, że nic tak nie przeszkadza dorosłym w samolocie jak małe dzieci. Inaczej ...

Hiszpańska turystyka nadal na dużym minusie. Maj dał jednak nadzieję

3,2 miliona turystów przyjechało do Hiszpanii w pierwszych pięciu miesiącach tego roku. Z tego ...

Wypadek autobusu w Andach

19 osób zginęło, a 20 zostało rannych w wypadku autobusu na górskiej drodze w ...