Greckie plaże jednak nie dla Polaków?

Fot. AFP

Polska wypadła z listy, na której greckie Ministerstwo Turystyki umieściło kraje, z których turyści mogą przyjechać do Grecji w pierwszej kolejności.

Chodzi o kraje, w których stopień rozprzestrzenienia się koronawirusa i sytuacja epidemiczna jest na tyle opanowana, że jest minimalne ryzyko przywleczenia do Grecji groźnego wirusa.

Grecja już 15 czerwca otwiera lotniska w Atenach i Salonikach na międzynarodowy ruch lotniczy. Początkowo Polska była wśród 19 krajów, z których można przylecieć do Grecji już w pierwszej fazie odmrażania ruchu turystycznego. Taką wiadomość podała grecka telewizja 21 maja. Dzisiaj Ministerstwo Turystyki opublikowało nowy wykaz, poszerzony do 29 krajów, ale Polski na nim nie ma. Nie ma też wyjaśnienia, dlaczego. Można się jednak tego domyślać – w Polsce epidemia nie słabnie.

CZYTAJ: Greckie wakacje dla Polaków już w czerwcu

Jak czytamy w greckim komunikacie „lista 29 krajów powstała po badaniu profilu epidemicznego krajów pochodzenia turystów i po uwzględnieniu wczorajszych ogłoszeń Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), a także po uwzględnieniu zaleceń greckiego Komitetu ds. Chorób Zakaźnych.

Na wykazie znalazły się: Albania, Australia, Austria, Macedonia Północna, Bułgaria, Niemcy, Dania, Szwajcaria, Estonia, Japonia, Izrael, Chiny, Chorwacja, Cypr, Łotwa, Liban, Litwa, Malta, Czarnogóra, Nowa Zelandia, Norwegia, Korea Południowa, Węgry, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Republika Czeska, Finlandia.

Kolejna lista, poszerzona o kraje, z których będzie można przyjeżdżać swobodnie od 1 lipca, zostanie dopiero ogłoszona – podaje Ministerstwo Turystyki. „W każdym razie monitorowanie i ocena epidemiologiczna będą kontynuowane”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ratingi biur podróży 2018: Dziewięć ocen w górę, trzy w dół

Dziewięciu biurom podróży Instytut Badania Rynku Turystycznego Traveldata podniósł w tym roku ratingi. Ale ...

Branża turystyczna: Premierze pomóż przewoźnikom autokarowym

Chętnie pomożemy rządowi w rozwiązaniu problemów przewoźników autokarowych, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. ...

Ministerstwo: W 2018 roku trzy ustawy i marki polskie

Przygotowanie nowej ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej i rozpoczęcie prac nad ustawami o usługach ...

Neckermann lepiej dopasuje ofertę do klienta

Klienci niemieckiego Neckermanna będą mogli sami stworzyć ofertę dla siebie. Z usług dostępnych na ...

W biurach podróży kończą się oferty, ale nie kolejki

Niskie ceny wycieczek spowodowały, że pierwszy tydzień września stał w biurach podróży pod znakiem ...

Bańka: Moim zastępcą będzie parlamentarzysta

Ministerstwo Sportu i Turystyki opuści niedługo sekretarz stanu Jarosław Stawiarski. Od kilku miesięcy był ...