Greckie plaże jednak nie dla Polaków?

Fot. AFP

Polska wypadła z listy, na której greckie Ministerstwo Turystyki umieściło kraje, z których turyści mogą przyjechać do Grecji w pierwszej kolejności.

Chodzi o kraje, w których stopień rozprzestrzenienia się koronawirusa i sytuacja epidemiczna jest na tyle opanowana, że jest minimalne ryzyko przywleczenia do Grecji groźnego wirusa.

Grecja już 15 czerwca otwiera lotniska w Atenach i Salonikach na międzynarodowy ruch lotniczy. Początkowo Polska była wśród 19 krajów, z których można przylecieć do Grecji już w pierwszej fazie odmrażania ruchu turystycznego. Taką wiadomość podała grecka telewizja 21 maja. Dzisiaj Ministerstwo Turystyki opublikowało nowy wykaz, poszerzony do 29 krajów, ale Polski na nim nie ma. Nie ma też wyjaśnienia, dlaczego. Można się jednak tego domyślać – w Polsce epidemia nie słabnie.

CZYTAJ: Greckie wakacje dla Polaków już w czerwcu

Jak czytamy w greckim komunikacie „lista 29 krajów powstała po badaniu profilu epidemicznego krajów pochodzenia turystów i po uwzględnieniu wczorajszych ogłoszeń Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), a także po uwzględnieniu zaleceń greckiego Komitetu ds. Chorób Zakaźnych.

Na wykazie znalazły się: Albania, Australia, Austria, Macedonia Północna, Bułgaria, Niemcy, Dania, Szwajcaria, Estonia, Japonia, Izrael, Chiny, Chorwacja, Cypr, Łotwa, Liban, Litwa, Malta, Czarnogóra, Nowa Zelandia, Norwegia, Korea Południowa, Węgry, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Republika Czeska, Finlandia.

Kolejna lista, poszerzona o kraje, z których będzie można przyjeżdżać swobodnie od 1 lipca, zostanie dopiero ogłoszona – podaje Ministerstwo Turystyki. „W każdym razie monitorowanie i ocena epidemiologiczna będą kontynuowane”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wakacje na Bali? Zapraszamy, ale tylko po ślubie

Zamieszkanie we wspólnym pokoju przez parę, która nie jest małżeństwem będzie wkrótce karane. A ...

Dubai Frame zaprasza turystów w obłoki

Dwie 150-metrowe szklane wieże połączone podświetlanym mostem tworzą Dubai Frame – Ramę Dubaju. Nowa ...

MSZ: Zastanów się zanim ruszysz do Azji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne do prowincji Hubei. Jak wyjaśnia ...

23 turystów sprowadzonych śmigłowcem znad Pięciu Stawów

Dwudziestu trzech turystów, których zaskoczyły wielkie opady śniegu i utknęli w schronisku w Dolinie ...

Muzułmanie świętują ramadan

Dla ponad półtora miliarda wyznawców islamu rozpoczął się dziś ramadan – czas postu i ...

Niemcy rozmawiają z Turcją o zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu

Prowadzimy rozmowy z Turcją o zniesieniu ostrzeżeń przed podróżami – ujawnił minister spraw zagranicznych ...