Kanada będzie promować wakacje krajowe

Fot. Bloomberg

Kanadyjski rząd przeznaczy 30 milionów dolarów kanadyjskich na wsparcie lokalnych władz w promowaniu wakacji na „własnym podwórku”. Z powodu zamknięcia granic kraju przez pandemię koronawirusa Kanadyjczycy w tym roku muszą zrezygnować z egzotycznych wakacji.

Destination Canada, kanadyjska agencja zajmująca się promowaniem turystycznych walorów Kanady, ma już wkrótce ogłosić nowy program skierowany do własnych obywateli – informuje agencja Reuters.

CZYTAJ TEŻ: 1000+ potrzebuje reklamy

W Kanadzie na COVID-19 zmarło już pond 7 tysięcy ludzi. Granice kraju zamknięte są od marca, a poszczególne prowincje wprowadziły własne restrykcje, zakazując podróży i wyjazdów, które nie są konieczne i nakazując obywatelom pozostanie w miejscu zamieszkania. Kanadyjskie władze nie spieszą się z otwarciem granic, co oznacza, że Kanadyjczycy raczej w te wakacje nie wyjadą z kraju i nie przyjadą do nich również goście z zagranicy, co dla tamtejszego przemysłu turystycznego możne okazać się sporym problemem.

Dlatego też rząd chce przekonać Kanadyjczyków, że wakacje „na własnym podwórku” też mogą być atrakcyjne.

Według oficjalnych danych 42 procent firm z sektora turystycznego zgłosiło spadek przychodów o ponad 50 procent. Jak podaje Kanadyjski Przemysł Turystyczny, stopa bezrobocia w tym sektorze sięgnęła 28 procent. A według danych z końca 2018 r. jedno na 11 miejsc pracy w Kanadzie było bezpośrednio związane z turystyką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dekalog bezpiecznego turysty. POT radzi, jak podróżować

Pandemia uderzyła w ten sektor uderzyła wyjątkowo mocno. Minister rozwoju gospodarczego i języków urzędowych Melanie Joly zapewniła, że rząd nie pozostawi tego sektora gospodarki bez wsparcia.

Według rzecznika biura Joly pierwszy raz w historii Destination Canada sfinansuje promocję turystyki w samej Kanadzie. Władze każdej z dziesięciu prowincji same zdecydują, jak chcą wykorzystać pieniądze, które dostaną na promocję – informuje agencja Reutera.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wielkie Jeziora do remontu

Rusza program unowocześnienia szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Będzie kosztować 181,5 miliona złotych Zarząd województwa ...

Użytkownicy Airbnb i Ubera nie znają swoich praw

Co drugi użytkownik platform typu Airbnb, eBay, Uber i BlaBlaCar przyznaje, że przynajmniej raz ...

Prezes PIT: Minister Szumowski musiał się pomylić

Odwołane wyjazdy dzieci i młodzieży? To najwyraźniej pomyłka, wypowiedź wyrwana z kontekstu. Oczekujemy jej ...

Związkowcy w Air France mnożą strajki

Intersyndicale, reprezentująca 10 związków zawodowych Air France, wezwała pracowników tego przewoźnika do dodatkowych strajków ...

Jest umowa na dłuższy pas startowy w Radomiu

Dzisiaj Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) zarządzające portem lotniczym w Radomiu podpisało z firmą ...

TUI pozbędzie się nierentownych spółek?

Grupa TUI rozważa zamknięcie tych działów firmy, które nie są rentowne. Do tej pory ...