Wakacje w Portugalii? Na niektóre plaże wejdzie tylko 10 osób

Fot. Adobe Stock

Podczas tegorocznych wakacji na jednego wczasowicza będzie przypadać średnio 8,5 metra kwadratowego plaży. Z „potrzeby zapewnienia dystansu społecznego”.

Tegoroczne wakacje w Portugalii wiązać się będą z restrykcjami spowodowanymi epidemią koronawirusa. Jak pisze lizboński tygodnik “Expresso”, na plażach liczba turystów wynosić będzie od kilkunastu do kilku tysięcy. Jedną z najpopularniejszych jest Praia da Rocha w Portimao. W tym sezonie przebywać będzie na niej mogło maksymalnie 8800 wczasowiczów, poinformowała Portugalska Agencja Środowiska (APA).

WARTO: „Czysty i bezpieczny” – portugalski znak jakości w turystyce

Dużo miejsca jest też na plażach w Nazare i Fonte da Telha, gdzie jest miejsce dla 17,1 tysiąca i dla 12,1 tysiąca ludzi. Ale ze względu na konieczność zachowania odległości między wypoczywającymi, na niektórych plażach przebywać będzie mogło nie więcej niż dziesięciu turystów.

W Algarve pojawią się specjalni kontrolerzy, którzy mają pilnować, aby wczasowicze stosowali się do obowiązujących zasad.

6 czerwca zostanie przywrócone pełne funkcjonowanie plaż w Portugalii. Rząd niebawem przedstawi szczegółowe zasady, które będą na nich obowiązywać.

WIĘCEJ: Portugalia zaprasza na plaże od 6 czerwca

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Krak des Chevaliers czeka na turystów

Choć o wpisany na listę UNESCO zamek Krak des Chevaliers w zachodniej Syrii przez ...

Grecja: rozpoczął się strajk generalny

Zorganizowały go największe związki zawodowe sektora prywatnego i sfery budżetowej oraz średnich przedsiębiorstw, handlowców ...

Palmy w Mediolanie – hit czy kit?

W Mediolanie wybuchł spór o ogród z palmami i bananowcami, który urządzono na placu ...

Hotele ruszą jednak bez restauracji

Ostatecznie rozstrzygnęło się, czy hotele i obiekty noclegowe, które będą mogły po przerwie otworzyć ...

Bułgaria: Drastyczne naruszenia praw klientów

W bułgarskich restauracjach i barach, szczególnie na czarnomorskim wybrzeżu, dochodzi do drastycznego naruszania praw ...

Ryanair bez 250 lotów

– Przestrzeganie prawa nie jest czymś, co powinno być negocjowane przez pracowników, nie jest ...