Wakacje w Portugalii? Na niektóre plaże wejdzie tylko 10 osób

Fot. Adobe Stock

Podczas tegorocznych wakacji na jednego wczasowicza będzie przypadać średnio 8,5 metra kwadratowego plaży. Z „potrzeby zapewnienia dystansu społecznego”.

Tegoroczne wakacje w Portugalii wiązać się będą z restrykcjami spowodowanymi epidemią koronawirusa. Jak pisze lizboński tygodnik “Expresso”, na plażach liczba turystów wynosić będzie od kilkunastu do kilku tysięcy. Jedną z najpopularniejszych jest Praia da Rocha w Portimao. W tym sezonie przebywać będzie na niej mogło maksymalnie 8800 wczasowiczów, poinformowała Portugalska Agencja Środowiska (APA).

WARTO: „Czysty i bezpieczny” – portugalski znak jakości w turystyce

Dużo miejsca jest też na plażach w Nazare i Fonte da Telha, gdzie jest miejsce dla 17,1 tysiąca i dla 12,1 tysiąca ludzi. Ale ze względu na konieczność zachowania odległości między wypoczywającymi, na niektórych plażach przebywać będzie mogło nie więcej niż dziesięciu turystów.

W Algarve pojawią się specjalni kontrolerzy, którzy mają pilnować, aby wczasowicze stosowali się do obowiązujących zasad.

6 czerwca zostanie przywrócone pełne funkcjonowanie plaż w Portugalii. Rząd niebawem przedstawi szczegółowe zasady, które będą na nich obowiązywać.

WIĘCEJ: Portugalia zaprasza na plaże od 6 czerwca

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Europejskie lotniska są za drogie

Obawiam się protekcjonizmu – mówi dyrektor generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych IATA Alexandre de ...

Europosłowie za paszportami szczepień i odbudową turystyki

O obniżenie VAT-u na usługi turystyczne i uwzględnienie branży turystycznej w planach odbudowy apeluje ...

LOT ogranicza na zimę kierunki. Za mały popyt

Duesseldorf, Luksemburg, Mediolan i Wiedeń – do tych miast LOT nie będzie latał od ...

Miliony dla szefów firm turystycznych

4,45 miliona dolarów zarobił w zeszłym roku prezes grupy hotelowej InterContinental w Europie Richard ...

Szarm el-Szejk będzie zielonym miastem

Fabryka produkująca papierowe torby przyjazne środowisku, elektrownia bazująca na energii słonecznej i zakaz sprowadzania ...

Robert Andrzejczyk wiceprezesem Europejskiej Komisji Podróży na drugą kadencję

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk przez kolejne dwa lata będzie wiceprezesem Europejskiej Komisji ...