Nowa Zelandia za tydzień będzie wolna od obostrzeń?

Labour Party (Used with permission from the Labour Party) [CC BY-SA 3.0 nz (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/nz/deed.en)], via Wikimedia Commons

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern oświadczyła, że wszystkie obowiązujące jeszcze w Nowej Zelandii obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa mogą być zawieszone w przyszłym tygodniu, po tym jak Nowa Zelandia wyeliminowała lokalne zakażenia.

Ardern oświadczyła, że poziom alertu obowiązujący w kraju w związku z epidemią koronawirusa może zostać obniżony w przyszłym tygodniu do poziomu 1 (w czterostopniowej skali), co będzie oznaczało, że kraj jest wolny od wirusa, a wszelkie obostrzenia służące utrzymaniu dystansu społecznego i unikaniu dużych zgromadzeń w przestrzeni publicznej zostaną zawieszone.

– Nasza strategia twardego działania, wczesnego wprowadzenia ograniczeń opłaciła się, w niektórych kwestiach nawet ponad oczekiwania – stwierdziła Ardern.

CZYTAJ TEŻ: Pierwsze państwo w Europie ogłosiło koniec epidemii

8 czerwca rząd Ardern zdecyduje, czy zawiesić wszystkie obostrzenia w kraju. Wcześniej planowano, że decyzja taka zapadnie 22 czerwca.

– Będziemy jednym z pierwszych krajów świata, który wróci do normalności tak szybko – podkreśliła Ardern, odnosząc się do planowanego zawieszenia wszystkich ograniczeń w życiu społecznym i gospodarce.

W Nowej Zelandii nie stwierdzono nowego zakażenia koronawirusem od 11 dni. W kraju jest obecnie tylko jedna osoba chora na covid-19. Od początku epidemii stwierdzono tam 1504 zakażenia koronawirusem. Na covid-19 zmarły 22 osoby.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Jerozolimie powstanie kolej linowa

Ministerstwo Turystyki chce zbudować w Jerozolimie kolej linową. Projekt, który zatwierdził już Narodowy Komitet ...

Branża turystyczna do Emilewicz: Dziękujemy za to co już i prosimy o więcej

„Chcemy niniejszym podziękować Pani Wicepremier Jadwidze Emilewicz, Panu [wiceministrowi Andrzejowi Gutowi-Mostowemu] osobiście oraz pracownikom ...

Mouzenidis: Jedź z przyjaciółmi i rób, co lubisz

Mouzenidis Travel zaoferował Niemcom grupowe wyjazdy tematyczne. Wśród propozycji są wakacje z jogą, pielgrzymki ...

Ryanair zamyka bazy i narzeka na Boeinga

Ryanair informuje o zamknięciu dwóch europejskich baz — na lotnisku Skavsta w Szwecji i ...

Egipt podwoił liczbę turystów

7,5 miliona turystów odwiedziło Egipt od stycznia do listopada 2017 roku. I choć statystyki ...

Wrocławskie lotnisko chce 2,8 miliona pasażerów

Zeszły rok był rekordowy dla wrocławskiego lotniska. Liczba pasażerów wzrosła do 2,4 miliona. W ...