Majorka odesłała turystów z Niemiec i Szwajcarii

Fot. AFP

Środa była pierwszym dniem, kiedy Majorka otworzyła się na turystykę. To miał być test. I w ramach tego testu odesłano do domu 10 pasażerów, którzy przylecieli z Monachium i 15 z Zurychu.

Wcześniej, w ostatni poniedziałek, Hiszpanie odesłali do domu dwóch Niemców i Brytyjczyka, którzy także przylecieli z Monachium. Władze lotniska Son Sant Joan w Palmie uznały, że nie mają oni prawa wjazdu na wyspę, ponieważ przylecieli w celach turystycznych. Na razie obowiązujące zasady wskazują, że jeśli ktoś nie należy do grupy testowej, to musi przedstawić poważne uzasadnienie, dlaczego przyleciał na Majorkę. Takim uzasadnieniem może być praca, konieczność odwiedzenia kogoś bliskiego bądź też powody zdrowotne.

CZYTAJ TEŻ: TUI: Pierwsza ruszy Majorka

Hiszpanie bardzo rygorystycznie podchodzą do otwierania się na turystykę. TUI zmuszony był na przykład do odwołania grupy 200 niemieckich turystów, którzy mieli wylądować na Majorce 18 czerwca, ponieważ wstępnie zapisano, że przylecą oni maszyną TUIfly, a ostatecznie zmieniono ją na Eurowingsa – taniego przewoźnika, należącego do Lufthansy.

Zgodnie z zasadami przylotów testowych na Majorkę będzie mogło przyjechać w tym tygodniu sześcioma rejsami 1,4 tysiąca turystów. Wszyscy muszą mieć dowody rezerwacji hoteli w centrach wypoczynkowych wyznaczonych przez władze Balearów i bilety powrotne.

Dla większych grup turystów Majorka ma się otworzyć od 1 lipca, na razie jednak nie wiadomo, czy wśród nich będą mogli się znajdować Brytyjczycy i Szwedzi, bo w ich krajach pandemia nadal jest mocno odczuwalna. Dla Polaków według obecnie dostępnych informacji Hiszpania będzie wtedy otwarta.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Changi w Singapurze najlepszym lotniskiem świata

W dorocznym rankingu portalu Skytrax najlepszym lotniskiem świata zostało drugi raz lotnisko Changi w ...

Grecja nadal na fali popularności

O 18 procent wzrośnie w tym roku liczba turystów przylatujących na regionalne lotniska do ...

Prezes Wizz Aira: Nie będę współpracował z LOT-em

Nie mam pewności, czy polski przewoźnik przetrwa, i bardzo wątpię, czy utrzyma połączenia z ...

Malta najlepsza dla turystów z grupy LGBT

Malta zajęła pierwsze miejsce w europejskim rankingu najlepszych kierunków dla turystów ze środowiska mniejszości ...

Sąd: Bon wakacyjny to normalne pieniądze

Nawet, jeśli klient częściowo zapłaci za wycieczkę bonem, to w wypadku upadłości touroperatora jego ...

Planujesz wizytę na Dolnym Śląsku? Mapy dostaniesz do domu

Dolnośląska Organizacja Turystyczna startuje z kampanią pod hasłem „Planuj z nami – Dolny Śląsk”, ...