Majorka odesłała turystów z Niemiec i Szwajcarii

Fot. AFP

Środa była pierwszym dniem, kiedy Majorka otworzyła się na turystykę. To miał być test. I w ramach tego testu odesłano do domu 10 pasażerów, którzy przylecieli z Monachium i 15 z Zurychu.

Wcześniej, w ostatni poniedziałek, Hiszpanie odesłali do domu dwóch Niemców i Brytyjczyka, którzy także przylecieli z Monachium. Władze lotniska Son Sant Joan w Palmie uznały, że nie mają oni prawa wjazdu na wyspę, ponieważ przylecieli w celach turystycznych. Na razie obowiązujące zasady wskazują, że jeśli ktoś nie należy do grupy testowej, to musi przedstawić poważne uzasadnienie, dlaczego przyleciał na Majorkę. Takim uzasadnieniem może być praca, konieczność odwiedzenia kogoś bliskiego bądź też powody zdrowotne.

CZYTAJ TEŻ: TUI: Pierwsza ruszy Majorka

Hiszpanie bardzo rygorystycznie podchodzą do otwierania się na turystykę. TUI zmuszony był na przykład do odwołania grupy 200 niemieckich turystów, którzy mieli wylądować na Majorce 18 czerwca, ponieważ wstępnie zapisano, że przylecą oni maszyną TUIfly, a ostatecznie zmieniono ją na Eurowingsa – taniego przewoźnika, należącego do Lufthansy.

Zgodnie z zasadami przylotów testowych na Majorkę będzie mogło przyjechać w tym tygodniu sześcioma rejsami 1,4 tysiąca turystów. Wszyscy muszą mieć dowody rezerwacji hoteli w centrach wypoczynkowych wyznaczonych przez władze Balearów i bilety powrotne.

Dla większych grup turystów Majorka ma się otworzyć od 1 lipca, na razie jednak nie wiadomo, czy wśród nich będą mogli się znajdować Brytyjczycy i Szwedzi, bo w ich krajach pandemia nadal jest mocno odczuwalna. Dla Polaków według obecnie dostępnych informacji Hiszpania będzie wtedy otwarta.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air do Frankfurtu, Transavia z Monachium

Węgierska tania linia Wizz Air podała, że będzie korzystać z lotniska we Frankfurcie a ...

12 zabitych w wyniku upadku drzewa na Maderze

12 osób zginęło, a 52 zostały ranne we wtorek na Maderze, gdy drzewo upadło ...

Ryanair zakłada bazę w Poznaniu i ogłasza siedem nowych tras

Ateny, Billund, Castellon, Ejlat, Madryt, Oslo Torp i Tel Awiw oraz dodatkowe loty do ...

Bieszczady – zagrożenie lawinowe

W górnych partiach Bieszczad obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej, rosnącej skali – ...

Unia za zniesieniem wiz dla Gruzinów

Jest zgoda Parlamentu Europejskiego na zniesienie wiz dla obywateli Gruzji podróżujących do Unii. Europosłowie ...