POT szuka wiceprezesa – drugie podejście

Fot. POT

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła kolejny konkurs na wiceprezesa. Na złożenie dokumentów kandydaci mają czas do 10 lipca.

Stanowisko wiceprezesa POT pozostaje nieobsadzone od listopada zeszłego roku, kiedy ustąpiła z niego Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska. Zastępcy prezesa Roberta Andrzejczyka nie udało się wyłonić po poprzednim, ogłoszonym w styczniu konkursie.

Pod koniec maja pisaliśmy, że bliski powołania na to stanowisko był zastępca dyrektora wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie i dyrektor regionalny Instytutu Myśli Schumana na Podkarpaciu Arkadiusz Opoń. Skompromitował się jednak brakiem wiedzy o POT i turystyce w czasie wystąpienia przed Radą POT, która miała zaopiniować kandydata. Ostatecznie nie uzyskał jej poparcia, a prezes POT nie powołał go na stanowisko.

CZYTAJ: Arkadiusz Opoń kandydatem na wiceprezesa POT

Do obowiązków wiceprezesa należy współtworzenie rocznych i wieloletnich planów działania organizacji oraz jej reprezentowanie – pisze POT w ogłoszeniu.

Kandydat musi mieć polskie obywatelstwo, tytuł magistra lub równorzędny, kompetencje kierownicze, wiedzę z zakresu turystyki i promocji turystycznej, co najmniej sześcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzyletni na stanowisku kierowniczym, znać co najmniej jeden język obcy, korzystać z pełni praw publicznych i nie może być karany. Termin składania dokumentów poświadczających, że kandydat spełnia wszystkie wymagania, upływa 10 lipca o godzinie 17.

Nabór jest pięcioetapowy. Powołany przez prezesa POT zespół analizuje najpierw pod kątem formalnym złożone dokumenty, potem sprawdza wiedzę kandydata (rozmowa kwalifikacyjna, pisemny test) i jego kompetencje kierownicze, a następnie przedstawia trzy kandydatury prezesowi, który, po zasięgnięciu opinii Rady POT, wybiera swojego zastępcę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Booking przechodzi na tryb oszczędzania

Booking Holdings szacuje, że z powodu koronawirusa w pierwszym kwartale liczba rezerwacji noclegów może ...

Grecka turystyka ciągle rośnie

O 12,8 procent wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem liczba zagranicznych turystów, którzy przyjechali ...

Na najmie krótkoterminowym można sporo zarobić, ale można też stracić. Biznes jest ryzykowny

Apartamenty na doby – żniwa już nie takie?

Czynsze za lokale wynajmowane na doby w wielu miejscach lecą na łeb na szyję. ...

Ruszył superszybki pociąg z Hongkongu do Chin. Historyczny moment

Z hongkońskiego dworca nad zatoką odjechał 22 września do Chin pierwszy superszybki pociąg zaczynając ...

Greccy przedsiębiorcy turystyczni oszukują państwo

Co drugi hotel lub restauracja w Grecji oszukuje na podatkach lub łamie prawo pracy ...

Sabre tworzy chatbota dla biur podróży

Za pośrednictwem Facebook Messengera pierwsi użytkownicy – klienci biur podróży Travel Solutions International i ...