POT szuka wiceprezesa – drugie podejście

Fot. POT

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła kolejny konkurs na wiceprezesa. Na złożenie dokumentów kandydaci mają czas do 10 lipca.

Stanowisko wiceprezesa POT pozostaje nieobsadzone od listopada zeszłego roku, kiedy ustąpiła z niego Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska. Zastępcy prezesa Roberta Andrzejczyka nie udało się wyłonić po poprzednim, ogłoszonym w styczniu konkursie.

Pod koniec maja pisaliśmy, że bliski powołania na to stanowisko był zastępca dyrektora wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie i dyrektor regionalny Instytutu Myśli Schumana na Podkarpaciu Arkadiusz Opoń. Skompromitował się jednak brakiem wiedzy o POT i turystyce w czasie wystąpienia przed Radą POT, która miała zaopiniować kandydata. Ostatecznie nie uzyskał jej poparcia, a prezes POT nie powołał go na stanowisko.

CZYTAJ: Arkadiusz Opoń kandydatem na wiceprezesa POT

Do obowiązków wiceprezesa należy współtworzenie rocznych i wieloletnich planów działania organizacji oraz jej reprezentowanie – pisze POT w ogłoszeniu.

Kandydat musi mieć polskie obywatelstwo, tytuł magistra lub równorzędny, kompetencje kierownicze, wiedzę z zakresu turystyki i promocji turystycznej, co najmniej sześcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzyletni na stanowisku kierowniczym, znać co najmniej jeden język obcy, korzystać z pełni praw publicznych i nie może być karany. Termin składania dokumentów poświadczających, że kandydat spełnia wszystkie wymagania, upływa 10 lipca o godzinie 17.

Nabór jest pięcioetapowy. Powołany przez prezesa POT zespół analizuje najpierw pod kątem formalnym złożone dokumenty, potem sprawdza wiedzę kandydata (rozmowa kwalifikacyjna, pisemny test) i jego kompetencje kierownicze, a następnie przedstawia trzy kandydatury prezesowi, który, po zasięgnięciu opinii Rady POT, wybiera swojego zastępcę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kanada – 1000 dolarów za odwołany lot

Kanada zwiększa prawa pasażerów – za opóźnienia i odwołania rejsów będą mogli żądać od ...

DER Touristik stawia na dalekie kraje

DER Touristik jeszcze nigdy nie uruchomił sprzedaży oferty zimowej tak wcześnie jak w tym ...

Wystawa zabytkowych pojazdów w Muzeum Motoryzacji Topacz w Ślęzie

Dolny Śląsk tropem zabytków techniki

Dolny Śląsk idzie śladem Górnego Śląska i wytycza własny Szlak Zabytków Techniki. Umowę w ...

Turystyka w Polsce Wschodniej na kreskę

Trzy umowy na łączną kwotę 30 milionów złotych podpisał Bank Gospodarstwa Krajowego z pośrednikami ...

W biurach podróży ceny nie chcą spadać

Mimo rozpoczęcia wakacji i wejścia w okres wyprzedaży (last minute) ceny wycieczek w biurach ...

Zima w Nowym Jorku – odwołane loty

Dziesiątki odwołanych lub opóźnionych lotów to efekt wyjątkowych mrozów na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych ...