Niemcy obawiają się importu wirusa z Majorki

Fot. AFP

Niemcy twierdzą, że kontrolują epidemię, ale sezon letni niesie ze sobą ryzyko przywleczenia wirusa. Tamtejszy minister zdrowia po weekendowych ekscesach z udziałem turystów, do jakich doszło na Majorce, apeluje o rozsądek.

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn apeluje do swoich rodaków o odpowiedzialne zachowanie na urlopie. W miniony weekend turyści bawiący się w barach nie nosili maseczek i nie utrzymywali dystansu społecznego. Jak donosi niemiecki portal branży turystycznej Touristik Aktuell, w reakcji na imprezy, w których udział brali także goście z Wielkiej Brytanii, rząd Balearów zamknął na miesiąc wszystkie lokale na trzech ulicach w dwóch najbardziej imprezowych miejscach Majorki – Calle Punta Ballena w Magaluf oraz Calle de Miquel Pellisa (określana mianem „ulicy piwnej”) i Calle del Pare Bartome Salva w Playa de Palma.

Majorka już od kilku lat walczy z turystami, którzy przyjeżdżają na urlop pod znakiem szalonych imprez mocno zakrapianych alkoholem, bo chcą pozyskać gości poszukujących lepszego standardu usług i gotowych za niego zapłacić. Teraz dodatkowo obawiają się fali zachorowań na covid-19.

CZYTAJ TEŻ: Majorka nie daje sobie rady z pierwszymi turystami

– Martwią mnie zdjęcia z ulubionej wyspy niemieckich turystów, które zobaczyliśmy w weekend – „Der Spiegel”  cytuje Spahna. – Musimy bardzo uważać, żeby Ballermann (potoczne określenie imprez na Majorce, pochodzące od nazwy dużej i bardzo popularnej dyskoteki – red.) nie stał się drugim Ischgl – dodaje, nawiązując do sytuacji z początków roku, kiedy w znanej miejscowości narciarskiej w Austrii pracownicy barów nieświadomi tego zarazili koronawirusem setki turystów.

ZOBACZ TAKŻE: Majorka ogranicza liczbę plażowiczów

– Tam, gdzie jest wspólna impreza, ryzyko zakażenia jest wyjątkowo wysokie – przypomina minister. W drodze powrotnej do domu, w samolocie może dojść do zarażania kolejnych osób.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

HRS: Do hotelu po kawę i jajko

Średnio 211 kilogramów kawy zużywają rocznie polscy hotelarze, a co czwarty hotelowy gość nie ...

Hiszpańskie lotniska obniżą opłaty

W przyszłym roku w Hiszpanii opłaty lotniskowe pobierane od przewoźników będą mniejsze o 1,44 ...

Sąd: Lotnisko odpowiada za długie kontrole

Gdy pasażer spóźni się na samolot z powodu zbyt długiej kolejki do odprawy bezpieczeństwa, ...

TUI rozbudowuje flotę wycieczkowców

SkySea Golden Era to nowy statek, który TUI Group kupił od Royal Caribbean Cruises. ...

Kuba – amerykańskie sankcje zniechęcają turystów

O 7,9 procent spadła w pierwszych dziesięciu miesiącach roku liczba  turystów odwiedzających Kubę – ...

IATA krytykuje zakaz wnoszenia do samolotów laptopów

Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) skrytykowało wydany przez administrację Donalda Trumpa zakaz wnoszenia urządzeń ...