Wietnam – trzy zarażenia, wielka ewakuacja turystów

Fot. AFP

Władze Wietnamu nakazały ewakuowanie 80 tysięcy ludzi, głównie turystów, z miasta Danang po tym, jak u trzech mieszkańców stwierdzono pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Jak podaje agencja Reuters, ewakuacja zajmie co najmniej cztery dni. Krajowe linie lotnicze obsługują około 100 lotów dziennie z Danang do 11 wietnamskich miast. Turyści to głównie Wietnamczycy.

Władze wprowadziły stan najwyższego pogotowia po tym, jak w kraju pierwszy raz od kwietnia wykryto w weekend nowe ogniska koronawirusa.

W mieście, które jest jednym z głównych punktów na mapie turystycznych podróży po Wietnamie, ponownie obowiązują obostrzenia epidemiczne. W Danang wprowadzono dystans społeczny.

Po ogłoszeniu pandemii władze Wietnamu wprowadziły obowiązkową kwarantannę i testy przesiewowe na obecność koronawirusa szeroką skalę.

Według danych oficjalnych w Wietnamie na Covid-19 zachorowało dotąd łącznie 420 osób, ale żadna nie zmarła. Wietnam wciąż nie otworzył swoich granic dla cudzoziemców.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Opolskie – śmiertelna ofiara wypadku autokaru

Autobus wiozący młodzież szkolną na wycieczkę zderzył się samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje ...

Lotnisko Beauvais krytykowane za ulgi

Francuska Izba Obrachunkowa, odpowiednik NIK, napiętnowała w raporcie preferencje finansowe przyznawane przez lotnisko w ...

Jak będziemy latać w trybie „post-Covid-19”?

Przejście przez lotnisko przed odlotem i cała podróż samolotem będą przez dłuższy czas tak ...

Wulkan Ognia zamknął lotnisko w Gwatemali

W Gwatemali wybuchł wulkan zwany Wulkanem Ognia. Co najmniej sześć osób zginęło, a 20 ...

Belgijski „Rolnik szuka żony” w Polsce

Uczestnicy belgijskiej wersji reality show „L’Amour est dans le pré”, odpowiednika polskiego „Rolnik szuka ...

Mazowieccy działacze: Usterkami samolotów LOT-u powinno zająć się ABW

Tak uważają członkowie mazowieckiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zamierzają oni zawiadomić Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ...