W kryzysie rośnie zapotrzebowanie na luksusowe podróże

Fot. Adobe Stock

30 procent wszystkich przylotów na Majorkę to loty prywatnymi odrzutowcami. Wzrost zainteresowania tą formą podróży potwierdza broker czarterów Air Charter Service.

Kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa zwiększył zainteresowanie turystów luksusowymi podróżami. Korzyści z tego czerpie już Majorka, gdzie od otwarcia granic w połowie czerwca wzrosła liczba przylotów prywatnymi odrzutowcami. W tym okresie 30 procent samolotów, które przyleciały na lotnisko w Palmie de Mallorce, to loty zamówione przez pasażerów indywidualnych – pisze brytyjski portal branży turystycznej Travel Bulletin. Największa wyspa Balearów jest najpopularniejszym kierunkiem w basenie Morza Śródziemnego wśród osób wybierających tę formę podróży.

CZYTAJ TEŻ: Majorka ogranicza liczbę plażowiczów

Prezes Organizacji Turystycznej Palmy de Mallorki, Pedro Homar, mówi, że zainteresowanie usługami wysokiej jakości wzrosło od momentu przywrócenia możliwości podróżowania. Miasto ma bogatą ofertę dla takich osób – 90 procent hoteli, które się tam znajdują, to obiekty cztero- i pięciogwiazdkowe. Nie brakuje również małych hoteli butikowych i obiektów prywatnych.

Homar przewiduje, że w kolejnych tygodniach do stolicy wyspy będzie przyjeżdżać jeszcze więcej bogatych turystów, którym zależy na usługach wysokiej jakości i zachowaniu prywatności. – Oferujemy zakwaterowanie dostosowane do budżetów różnej wielkości, ale liczba lotów prywatnych wyraźnie wskazuje na duży apetyt na luksusowe podróże – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Popyt na prywatne loty, powrót last minute

Jak wynika z raportu firmy Air Charter Service, brokera lotów czarterowych, w pierwszy weekend lipca liczba zapytań o wynajem prywatnego odrzutowca w Wielkiej Brytanii wzrosła o 258 procent, a kierunkiem, o który klienci pytali najczęściej, była właśnie Majorka.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ibis Styles Warszawa City już otwarty dla gości

Wyłaniającym się ze ściany fragmentem tramwaju i kolorowym oświetleniem przypominającym komunikacyjny plan miasta – ...

Festiwal cygar przyciąga miłośników tytoniu na Kubę

Własnoręczne zawijanie tytoniowych liści, zwiedzanie plantacji i wspólne palenie najlepszych cygar zakupionych w promocyjnych ...

Bazylika Grobu Pańskiego ponownie otwarta

Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie znów jest otwarta dla turystów i pielgrzymów. Chrześcijańscy duchowni ...

Strajk ostrzegawczy niemieckich kolei

Od piątej rano do godziny 9 trwa strajk ostrzegawczy na niemieckich kolejach Deutsche Bahn. ...

Betlej: Walka o polskiego turystę będzie się zaostrzać

Coraz częściej międzynarodowym firmom turystycznym nie chodzi o zarabianie na wycieczkach sprzedanych w Polsce, ...

24 godziny w Dubaju, czyli Dubai Stopover w pigułce

Dubaj non-stop 24 godziny? Dlaczego nie. Nieważne, czy jesteśmy w Dubaju przejazdem, czy też ...