W przyszłym roku Bułgaria liczy na Bułgarów

Fot. Pixabay

W przyszłorocznym sezonie turystycznym Bułgaria mocniej skupi się na turystach krajowych – zapowiada minister turystyki i dodaje, że rynek wewnętrzny przez wiele lat był niedoceniany.

Wicepremier i minister turystyki Bułgarii Mariana Nikolowa zapowiada, że już we wrześniu prace rozpocznie rada, która pod jej nadzorem ma przygotować plan działania na przyszły rok – informuje resort turystyki na swojej stronie internetowej. Radę tworzyć mają eksperci reprezentujący branżę turystyczną, środowisko naukowe i Narodowe Stowarzyszenie Gmin.

W 2021 roku ministerstwo chce się mocniej skupić na klientach krajowych, ponieważ nadal mogą pojawiać się ograniczenia dotyczące podróży. Minister Nikolowa uważa też, że rynek wewnętrzny był przez lata niedoceniany.

CZYTAJ TEŻ: Bułgaria dopłaci do czarterów

Jednocześnie kraj nadal liczy na gości zagranicznych. W początkach września minister odbyła rozmowę telefoniczną z członkiem zarządu Grupy TUI Thomasem Elerbeckiem na temat wyzwań, przed jakimi stoi branża w związku z pandemią koronawirusa. Nikolowa rozmawiała też z szefem resortu zdrowia Czech Adamem Vojtěchem – od początku września tamtejsi turyści mogą przyjeżdżać do Bułgarii bez konieczności odbywania kwarantanny i poddawania się testom na koronawirusa.

Minister spotkała się też z przedstawicielami rosyjskiej branży turystycznej w czasie wizyty w Moskwie, gdzie podkreślała, że Rosja jest jednym z priorytetowych dla Bułgarii rynków, a celem jest pozyskiwanie rosyjskich gości nie tylko latem, ale przez cały rok.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PKP Intercity nagrodzi blogerów

„Polska z okien pociągu PKP Intercity” to dodatkowa konkurencja, w której zmierzą się uczestnicy ...

Minister turystyki Egiptu: Dzięki testom nie trzeba zamykać granic

Test na koronawirusa kosztuje w Egipcie tylko 30 dolarów, a jeśli jego wynik będzie ...

Agroturystyka nie jest działalnością rolniczą

Świadczenie usług polegających na wynajmie pokoi dla letników w gospodarstwie wiejskim i na wyżywieniu ...

Nowy wykonawca rozbierze terminal w Radomiu

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) zarządzające lotniskiem w Radomiu wybrało nową firmę, która dokończy ...

Komisja Europejska chce wpuścić turystów spoza Europy

Komisja Europejska proponuje zniesienie zakazu wjazdu do Unii mieszkańców państw trzecich. Warunkiem miałby być ...

Turcy mają nowy pomysł na all inclusive

Goście, którzy wykupią pobyt all inclusive w Turcji, nie będą musieli jeść wyłącznie w ...