POT przeszkoli pilotów wycieczek po Polsce

Fot. materiały prasowe

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z firmą Kadry Turystyki organizuje kurs pilotowania wycieczek po Polsce dla profesjonalnych pilotów.

Przez pandemię grupa zawodowa pilotów wycieczek bardzo ucierpiała – czytamy w komunikacie Polskiej Organizacji Turystycznej. Zamknięcie granic uniemożliwiło pracę tym, którzy specjalizują się w wyjazdach zagranicznych. Jednocześnie wzrosło zapotrzebowanie na pilotów wycieczek krajowych.

– W czasie pandemii w wielu krajach, także w Polsce, na znaczeniu zyskała turystyka krajowa, dlatego Polska Organizacja Turystyczna chce pomóc przebranżowić się pilotom wycieczek zagranicznych i zapoznać ich z ofertą turystyczną kraju. Zachęcam wszystkich do udziału w bezpłatnym kursie – mówi pełniąca obowiązki prezesa POT Anna Salamończyk-Mochel, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Blogerze, podpowiedz, jak wykorzystać bon turystyczny

Kurs, który współorganizuje firma Kadry Turystyki, rozpocznie się 30 października i potrwa do 13 grudnia. Złożą się na niego 64 godziny zajęć online, które będą odbywać się w piątki w godzinach 18-20 oraz w soboty i niedziele od 9 do 13 przez platformę webinarowa ClickMeeeting.

Program kursu obejmuje między innymi prezentacje 16 polskich województw i ich atrakcji turystycznych, tradycji i kulinariów, rady i wskazówki dotyczące technicznej strony pilotażu (parkingi, toalety itp.), a także sesje pytań i odpowiedzi. Zajęcia poprowadzą przewodnicy turystyczni z doświadczeniem w pracy w danym województwie. Wiedza zdobyta na kursie ma realnie zwiększyć kompetencje pilotów i sprawić, by byli oni bardziej konkurencyjni na rynku pracy – zachęca POT.

Aby móc przystąpić do szkolenia, trzeba przedstawić jeden z trzech dokumentów: legitymację pilota wycieczek (wydawaną przez urzędy marszałkowskie do końca 2013 roku), dokument poświadczający ukończenie kursu pilota wycieczek lub dokument od organizatora turystyki poświadczający pracę w zawodzie pilota wycieczek (certyfikat kwalifikacji rynkowej „Pilotowanie imprez turystycznych”).

Uczestnicy, po osiągnięciu minimum 75 procent frekwencji i zdaniu testu końcowego na poziomie 60 procent, dostaną certyfikat potwierdzający zdobycie rozszerzonej wiedzy i kompetencji w zakresie prowadzenia wycieczek krajowych.

Więcej informacji na stronie https://kurs.kadryturystyki.pl/pot.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lufthansa: Mamy za mało samolotów, żeby rosnąć

Niemiecki przewoźnik osiągnął w 2017 roku trzeci raz z rzędu rekordowe wyniki. Musiał jednak ...

Warszawa z nową apką na stulecie niepodległości

Ważne punkty na mapie miasta, informacje, łamigłówki i gry związane z niepodległością znajdą się ...

Sopocki Radisson Blu w kolorach piasku i wody

Nowo otwarty trójmiejski Radisson Blu stoi na Sopockich Błoniach, 250 metrów od plaży. Radisson ...

#LOTdoDomu, czyli próba niezależności

Ponad tydzień temu rząd premiera Morawieckiego zamknął granice Polski, także te z krajami Unii ...

Linie lotnicze chcą mieć kontakt z pasażerem

IATA zaostrzyła rezolucję skierowaną do swoich członków, zgodnie z którą sprzedawcy biletów lotniczych będą ...

Betlej: Zamach nie zaszkodził Egiptowi

Ceny wyjazdu do Egiptu nadal wyraźnie przewyższają ceny wakacji w Bułgarii, podczas gdy przed ...