Wybrzeże Kości Słoniowej stawia na turystykę

Pixabay

Około 5,6 miliarda dolarów zainwestuje rząd Wybrzeża Kości Słoniowej w turystykę, zwłaszcza w budowę hoteli i atrakcji. Kraj chce też przyciągnąć tanie i czarterowe linie lotnicze

520 kilometrów pięknego wybrzeża atlantyckiego, parki narodowe z bogatą florą i fauną oraz całkiem niezła infrastruktura drogowa – to tylko kilka powodów, by odwiedzić Wybrzeże Kości Słoniowej. Kraj, który jeszcze w latach 90. był bardzo popularny wśród turystów, z powodu wojny domowej w latach 2002-2007, stracił zainteresowanie prawie wszystkich zagranicznych gości.

Jak informuje portal Travelnews, tamtejszy rząd – by ożywić gospodarkę – zamierza zainwestować w turystykę 3 biliony franków CFA (około 5,6 miliarda dolarów). Liczy, że w najbliższej przyszłości kraj będzie piątym pod względem popularności kierunkiem turystycznym w Afryce.

Obecnie turystyka odpowiada za 5,5 procent tamtejszego PKB. W branży pracuje 120 tysięcy ludzi spośród 23,7 miliona mieszkańców kraju.

Pieniądze mają być zainwestowane w budowę hoteli na wybrzeżu i w głębi kraju, głównie w okolicy tworzonych rezerwatów zwierząt i parków narodowych. Planowana jest też budowa parków rozrywki, mariny w największym mieście Abidżanie i miasteczek sportowych w Jamusukro, stolicy kraju. Inwestycjami w regionie zainteresowana jest też szwajcarska Mövenpick Group, która już w październiku 2017 roku położyła kamień węgielny pod budowę hotelu w Abidżanie. Obiekt ma zostać otwarty w 2020 roku.

Rząd liczy też na przyciągnięcie tanich i czarterowych linii lotniczych. Z tego powodu zapowiada prace nad deregulacją ruchu lotniczego. Poszukuje też wsparcia ze strony touroperatorów. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy w ramach budżetu przeznaczonego na turystykę przewoźnicy i organizatorzy będą mogli liczyć na dopłaty do lotów.

W 2016 roku Wybrzeże Kości Słoniowej odwiedziło około 2 miliony turystów, z czego 1,5 miliona to goście z zagranicy, głównie z Francji. 38 procent z nich podróżowało służbowo.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szwajcaria – ośmiu zaginionych po osunięciu ziemi

Osiem osób, w tym Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy, zaginęło wskutek osunięcia się ziemi i ...

Japonia lepiej sprawdzi, kto wyjeżdża z kraju

Cudzoziemcy wyjeżdżający z Japonii będą dokładniej sprawdzani w portach i na lotniskach. Zaostrzenie kontroli ...

Touroperatorzy 2019: Nie powtórzymy błędu z zeszłego roku

Najbliższy sezon letni powinien poprawić sytuację finansową biur podróży. Chyba, że wydarzy się coś ...

Pożar w słynnym parku rozrywki w Niemczech

W największym w Niemczech parku rozrywki Europa Park wybuchł w nocy pożar. Nikt nie ...

British Airways chce nowej oceny rozbudowy Heathrow

Brytyjska grupa lotnicza IAG, której przewodzi British Airways, zwróciła się do premiera Borisa Johnsona ...

Anna Midera zwraca uwagę, że w Łodzi szczególnie dynamicznie rośnie ruch czarterowy

Midera: Potrzebna jest strategia dla lotnictwa

Lotniska regionalne przeżywają dynamiczny rozwój. Przynajmniej kilku z nim zagraża jednak projekt wybudowania pod ...