Ochotnicy na Majorkę poszukiwani

Fot. Pixabay

Niemieccy eksperci turystyczni chcą udowodnić, że w czasach pandemii bezpieczne podróże bez konieczności odbywania długiej kwarantanny są możliwe. Do swojego projektu szukają tysiąca ochotników.

Niemieccy eksperci turystyczni Michael Röntzsch i Michael Lambertz wraz z kilkoma partnerami pracują nad programem pilotażowym, który ma udowodnić, że choć na świecie nadal szaleje pandemia koronawirusa, podróże można planować i bezpiecznie je zrealizować – pisze niemiecki portal branży turystycznej Touristik Aktuell.

A co najważniejsze, kwarantanna po przylocie wcale nie jest konieczna. W projekcie udział ma wziąć tysiąc osób, które między 15 grudnia a 15 stycznia polecą na Majorkę. Na dwa dni przed wylotem poddadzą się testowi PCR, następnie pojadą wypoczywać, a na dwa dni przed powrotem ponownie przeprowadzą badanie, by przy założeniu, że wynik jest negatywny, móc po urlopie od razu wrócić do pracy.

CZYTAJ TEŻ: Majorka: Mieszkajcie u nas, pracujcie zdalnie

Röntzsch i Lambertz przedstawili swój pomysł politykom w Berlinie, ale nie zyskał on ich aprobaty. – Niestety, okazuje się, że politycy nie rozumieją naszej sytuacji – mówi Röntzsch. – Swoboda podróżowania musi zostać przywrócona, w przeciwnym razie żadne programy pomocowe nie wystarczą – dodaje. Jego zdaniem nie można czekać na pojawienie się szczepionki.

Ekspert jest też sceptycznie nastawiony do szybkich testów robionych na lotnisku. Co będzie, jeśli ktoś, koło kogo stoimy w kolejce, będzie zakażony? Ta osoba może w oczekiwaniu na badanie zarazić wiele osób. To nie pasuje do naszej strategii – informuje.

Same wyjazdy mają być rezerwowane u agentów turystycznych. – Jesteśmy w trakcie rozmów ze znaną firmą technologiczną, sprzedaż miałaby iść za pośrednictwem jej systemu – dodaje Röntzsch.

ZOBACZ TAKŻE: Komisja Europejska zaleca szybkie testy antygenowe

Inicjatorzy projektu chcą w ten sposób wywołać nacisk na rząd, prowadzą także negocjacje w tej sprawie z władzami na Majorce.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pracownicy greckich hoteli protestują

W Grecji trwa 24-godzinny strajk pracowników hoteli i restauracji, którzy sprzeciwiają się reformom rynku ...

Etna leje lawę, przyciąga turystów i zatrzymuje samoloty

Kolejny dzień trwa wzmożona aktywność wulkanu Etna na Sycylii, gdzie dochodzi do nowych erupcji ...

Turystyka w polskim Google’u – ranking witryn

Tripadvisor.com, booking.com, nocowanie.pl, rozklad-pkp.pl i e-podroznik.pl to pięć najpopularniejszych wśród Polaków witryn internetowych związanych ...

Polak na czele europejskich dróg świętego Jakuba

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego został dziś prezesem Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba. Pracami tej organizacji ...

Turcja zmienia system dopłat do lotów

Już nie sztywne 6 tysięcy dolarów za rejs z co najmniej setką pasażerów, ale ...

Porto pobiera podatek turystyczny

Porto to drugie po Lizbonie portugalskie miasto, które pobiera podatek turystyczny. Opłata w wysokości ...