Lekarz chorób zakaźnych: Na stoku wirus niegroźny

Fot. tv.rp.pl

Na stoku nikt się nie całuje, wszyscy noszą maski i kaski, wieje wiatr, więc transmisja wirusa jest praktycznie zerowa – mówi dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych Krzysztof Simon.

Ordynator I oddziału chorób zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu i konsultant wojewódzki w tej dziedzinie Krzysztof Simon powiedział dziś w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że ryzyko złapania wirusa na stoku narciarskim jest niewielkie. – Zupełnie nie rozumiem, dlaczego zablokowano wczasy górskie na stokach. Tam się nikt nie całuje, wszyscy noszą maski, hełmy i rękawice, jest zimno i wieje wiatr, więc transmisja wirusa jest praktycznie żadna – wskazywał lekarz.

CZYTAJ TEŻ: Gowin: Stoki narciarskie będą otwarte

Simon skrytykował też decyzję o zorganizowaniu ferii zimowych w jednym terminie dla wszystkich województw. – Zasadą postępowania podczas epidemii jest rozrzedzenie, a tu ktoś wpadł na pomysł, żeby skumulować to towarzystwo – stwierdził.

Jego zdaniem na wakacje czy ferie zimowe spokojnie mogą wyjeżdżać osoby, które przechorowały covid-19, bo „one teoretycznie już nie zachorują”. Opiekunami grup szkolnych podczas wyjazdów mogliby być nauczyciele ozdrowieńcy. – Trzeba skończyć z tą polityką, tylko rozrzedzać, na cztery, sześć tygodni i wysyłać osoby, które przechorowały, mają przeciwciała i odporność. Młodzież inaczej zwariuje, ludzie nie wytrzymają, będą awantury – mówił Simon.

W opinii Simona także hotele i restauracje, działając ścisłym w reżimie sanitarnym, mogłyby przyjmować ograniczoną liczbę turystów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

UNWTO ogłasza konkurs na ratowanie turystyki

Światowa Organizacja Turystyki szuka rozwiązań, które mogłyby zmniejszyć negatywny wpływ epidemii koronawirusa na turystykę. ...

Startuje nowy serwis z noclegami – Lulubeds.pl

Lulubeds.pl to nowy w polskim internecie serwis z noclegami. Ma ruszyć dzisiaj o godzinie ...

Katastrofa małego samolotu w Australii

W katastrofie małego samolotu, który spadł rano na centrum handlowe na przedmieściu Melbourne zginęło ...

Ekspertka: Warszawa i Kraków konkurencją dla Londynu i Paryża

Turyści przyjeżdżają do Polski, bo wszędzie już byli, a o Polsce się teraz dużo ...

Itaka przedłuża przerwę w wyjazdach i daje vouchery na 105 procent

W związku z decyzją o przywróceniu granic, wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego i sytuacją związaną ...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy turystycznej?

Polacy co roku tłumnie wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, by zakosztować nieco egzotyki, zmienić otoczenie ...