Grecja: Pięć milionów turystów, znikoma liczba zakażonych

Fot. Pixabay

W 2020 roku do Grecji przyjechało około 5 milionów gości zagranicznych – mówi tamtejszy minister turystyki. Jedynie 0,03 procent z nich było zakażonych koronawirusem.

Miniony sezon pokazał, że kraj jest bezpiecznym kierunkiem turystycznym. Jak podkreślał minister Harry Theoharis w czasie IV Międzynarodowego Forum Hotelarskiego, w tym roku przyjechało tam około 5 milionów gości z zagranicy. Jedynie u 0,03 procent z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem – informuje grecki portal branży turystycznej Greek Travel Pages.

Według ministra otwarcie kraju na turystykę w środku pandemii było dobrym posunięciem i zakończyło się sukcesem. – Nikt z nas nie będzie wspominał 2020 roku w miły sposób, bo to rok, w którym turystyka otrzymała olbrzymi cios i to na skalę globalną – mówi. – Mimo wszystko jestem głęboko przekonany, że musimy iść w stronę światła i nie pozostawać w ciemnościach. Każdy duży kryzys można przekuć w wielką szansę, jeśli skupimy się na pozytywach – twierdzi.

CZYTAJ TEŻ: Grecja – przychody z turystyki spadną sześciokrotnie

Zdaniem ministra wyniki z lata pokazują, że Grecja była jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie Południowej. – Wszystkie hotele dostosowały się do protokołów, sanitarnych, dzięki czemu udało nam się wzmocnić, w sposób o wiele bardziej efektywny niż wcześniej, markę Grecja – podkreśla i dodaje, że w przyszłości turystyka będzie korzystać z pozyskanego zaufania.

Rząd rozpoczął już prace nad nową strategią dla turystyki na najbliższe 10 lat. – Turystyka stale się zmienia, a to wymaga nowych rozwiązań, innowacji i kreatywności, by Grecja mogła utrzymać swoją wiodącą pozycję. Sektor może również nadal pełnić ważną rolę gospodarczą i społeczną – podkreśla Harry Theoharis.

Nowy plan ma być oparty o wytyczne Funduszu Odbudowy. Na tej podstawie określone zostaną nowe narzędzia wsparcia. Minister podkreśla znaczenie dwóch elementów – zrównoważonego rozwoju i cyfryzacji.

ZOBACZ TAKŻE: W Grecji branża turystyczna rozmawia już o wykorzystaniu Funduszu Odbudowy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Gorsze dane o pandemii oddalają wyjazdy

Epidemia okazała się poważniejsza niż się pierwotnie wydawała. Proces wychodzenia z niej będzie więc ...

Zmarło dwoje pasażerów Diamond Princess zarażonych koronawirusem

Dwoje pasażerów, mężczyzna i kobieta w wieku około 80 lat, którzy zarazili się koronawirusem ...

W biurach podróży Grecja przegoniła rywali

Grecja bardziej pożądana niż Turcja, Albania chętniej wybierana niż Tunezja, a Kuba częściej kupowana ...

W Augustowie autobusy dla turystów za darmo

Od 1 lipca do 31 sierpnia w Augustowie można bezpłatnie jeździć autobusami komunikacji miejskiej. ...

Najniebezpieczniejsze kraje świata. Których unikać?

Do jakich państw lepiej nie planować podróży? Eksperci Międzynarodowego SOS stworzyli mapę ryzyka. Państwa ...

Na krakowskim lotnisku można samodzielnie nadać bagaż

Kraków Airport jako pierwsze lotnisko w Polsce uruchomił dziś samoobsługowe stanowiska nadawania bagażu. Na ...